Перший камінь для регіонального лісового насіннєво-селекційного центру, який буде збудований в рамках президентської програми “Велике будівництво”, закладений сьогодні в місті Лиман.
У заході взяли участь голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець, голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко та підрядники будівництва.
Центр буде створено на базі ДП “Лиманський лісгосп” з метою відтворення природних екологічних систем стійкими до зміни клімату рослинами в стислі терміни. Він включатиме цех переробки та висівання насіння; теплицю для вирощування сіянців з закритою кореневою системою (далі - ЗКС); майданчик дорощування сіянців; лісові насіннєві плантації, обладнання для тривалого зберігання насіння.
На будівництво лісового насіннєво-селекційного центру Донецькою обласною державною адміністрацією було виділено кошти з Обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у сумі 37,6 млн грн.
Голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець наголосив на тому, що Донеччина є однією з найкращих областей в Україні по взаємодії влади та лісівників. У обласної влади є чітке розуміння, що лісу потрібна безпека. Тому лісівники у Донецькій області забезпечені необхідною технікою, яка дозволяє швидко реагувати на загоряння та оперативно їй ліквідувати. Адже після кожної лісової пожежі на відновлення лісу йдуть роки.
Даний лісовий насіннєво-селекційний центр може стати основним постачальником посадкового матеріалу для вирішення екологічних потреб всього південно-східного регіону України.
Завдяки вирощеним в регіональному лісовому насіннєво-селекційному центрі сіянцям ДП «Лиманський лісгосп» зможе відтворювати ліси посадковим матеріалом із покращеними спадковими властивостями. Відповідно до плану-графіку будівництва лісового насіннєво-селекційного центру, перша продукція буде отримана в 2022 році та спрямована на відтворення лісів Національного природного парку «Святі гори» на території ДП «Лиманське лісове господарство».
Голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко зазначив, що фахівці з Донеччини їздили на Львівщину, де вже працює подібний центр, ґрунтовно вивчали досвід колег. До роботи центру будуть залучені й науковці, бо зміни клімату впливають і на те, які рослини будуть більш стійкими.
Вказаний центр забезпечить випуск 1 млн 200 тис. штук сіянців покращеної якості, що дасть змогу відновити понад 200 га лісу за рік. В майбутньому планується збільшити вирощування сіянців ЗКС до 2400 тис. шт. головних лісоутворюючих порід.
У тому числі, даний центр здатний забезпечити посадковим матеріалом лісогосподарські підприємства в Луганській області для заліснення згарищ, які виникли в наслідок пожеж у 2020 році, якщо виробничу потужність центру збільшити до 2,2 млн. сіянців на рік.
![](/storage/app/thumbnails/2b7/6c5/a30/DSCF8466_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/462/6fd/248/DSCF8369_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/846/c39/f2e/DSCF8678_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/b73/320/b62/DSCF8364_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/44b/33b/c0e/DSCF8624_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/e06/905/395/DSCF8560_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/376/680/f57/DSCF8504_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/41a/25c/2e9/DSCF8542_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/ac9/bed/68d/DSCF8365_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/4c1/0b8/e02/DSCF8633_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/784/047/8eb/DSCF8379_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/d90/04f/48a/DSCF8659_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/c9c/fea/323/DSCF8470_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/8d5/61e/ab3/DSCF8460_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/47d/349/223/DSCF8327_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/dec/5b8/fc3/DJI_0067 1_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/256/377/e0c/DSCF8351_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/abf/a3f/e9a/DSCF8340_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/173/8dd/ba7/DSCF8263_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/b56/690/2d6/DSCF8295_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/3d5/1da/5e7/DSCF8311_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/f40/1c2/f5d/DSCF8399_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/ce5/455/9d6/DSCF8493_820x360.jpg)