портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Верховна Рада підтримала законопроект про державну мову в Україні

Опубліковано 26 квітня 2019 року, 10:00 , Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

25 квітня депутати Верховної Ради України проголосували за законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Підтримали рішення 278 народних депутатів. Проти проголосували 38 депутатів, 25 – не голосували, 7 – утрималися.

Перед голосуванням спікер Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що президент України Петро Порошенко заявив про готовність підписати закон про державну мову.

«Голосуємо за гідність, за мову», - заявив він.

На голосування до Верховної Ради, щоб підтримати депутатів, також прибули екс-президент Віктор Ющенко і почесний патріарх Православної церкви України Філарет, якого присутні зустріли стоячи.

Згідно новоприйнятого закону, визначені особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. Серед них керівництво держави, депутати, судді, прокурори, службовці Національного банку України, особи офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом, педагоги, медики державних і комунальних закладів охорони здоров’я.

Дія цього закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Для пересічних громадян Закон передбачає, що кожний зобов’язаний володіти державною мовою як мовою свого громадянства. При цьому зазначається, що держава організовує курси української мови для дорослих та забезпечує можливість вільно опанувати державну мову громадянам України, які не мали такої змоги.

Цей закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування, крім ряду позицій, вступ яких відтерміновується на кілька років.

Відповідно до закону, особа, яка має намір набути громадянство України, зобов’язана засвідчити відповідний рівень володіння державною мовою. При цьому, зокрема, особи, які проходять військову службу у Збройних силах України та нагороджені державною нагородою, і особи, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для країни, мають право на набуття українського громадянства без засвідчення рівня володіння державною мовою, але зобов’язані опанувати її упродовж одного року з дня набуття громадянства.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=61994