До кінця дня усі виборчі дільниці будуть взяті під цілодобову охорону. Поліція готова забезпечувати публічну безпеку та вільне волевиявлення громадян під час позачергових парламентських виборів.
Наразі поліцейські здійснюють цілодобову охорону 12 окружних виборчих комісій. Сьогодні зранку сили Національної поліції пройшли інструктаж та заступили на охорону 1132 виборчих дільниць. Крім того, організоване посилене патрулювання на вулицях регіону.
Завдання поліцейських – запобігти будь-яким порушенням правопорядку. При цьому поліція дотримується політичної нейтральності.
Поліція фіксує усі правопорушення. З початку передвиборчого процесу зареєстровано 480 подій, пов’язаних з виборами народних депутатів України.
Відкрито 24 кримінальних провадження. Складено 29 адміністративних протоколів. За двома адміністративними протоколами судом на правопорушників накладено стягнення у вигляді штрафу.
Нагадаємо, максимальне покарання за порушення виборчого законодавства – до 10 років позбавлення волі.
Статті Кримінального кодексу України, що стосуються виборчого права:
Стаття 157. Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача. Карається обмеженням свободи на строк до 3 років до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, в залежності від тяжкості скоєного правопорушення.
Стаття 158. Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців. Тягне за собою позбавлення волі на строк від 2 до 10 років.
Стаття 158-1. Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз. Санкція статті передбачає від накладання штрафу до позбавлення волі на термін від 5 до 7 років.
Стаття 158-2. Незаконне знищення виборчої документації або документів референдуму. Покарання - від обмеження свободи на строк до 5 років до позбавлення волі на той самий строк.
Стаття 159. Порушення таємниці голосування. Санкція статті - від штрафу до позбавлення волі на строк до 3 років.
Стаття 159-1. Порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму. Передбачає від обмеження свободи на строк до 3 років до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.
Стаття 160. Підкуп виборця, учасника референдуму. Максимальне покарання - позбавлення волі на строк до 7 років.
Про усі порушення повідомляйте до поліції за номером 102.
Відділ комунікації поліції Донецької області