Структурою ООН Жінки надано експертну підтримку в розробці семи гендерно-орієнтованих Стратегій соціально-економічного розвитку на період з 2021 по 2027 роки у Донецькій області. Про це заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна сказала у вітальному слові під час Регіональній конференції «Гендерно-орієнтоване бюджетування на постраждалому від конфлікту Сході України: прогрес, виклики та можливості».
Конференція, організаторами якої виступили Структура Організації Об’єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок ООН Жінки спільно з громадською організацією «Бюро гендерних стратегій і бюджетування», проходила у форматі онлайн на платформі ZOOM 24 листопада.
Основні питання конференції:
- обговорення можливостей та викликів для імплементації гендерно-орієнтованого бюджетування;
- презентація кращих практик гендерно-орієнтованого бюджетування;
- посилення діалогу між владою і громадою;
- планування подальших кроків з упровадження гендерно-орієнтованого бюджетування.
У вітальному слові Юлія Костюніна зазначила, що гендерно-орієнований підхід у бюджетному процесі враховує потреби жінок і чоловіків, сприяє підвищенню якості послуг для населення, підвищує темпи економічного розвитку і скорочення бідності.
У своєму виступі заступник голови Донецької облдержадміністрації звернула увагу, що важливим механізмом закріплення рівності між чоловіками і жінками є політика позитивних дій. Одним із прикладів таких політик є механізм гендерного бюджетування, який охоплює політичну, економічну та соціальну сфери впровадження рівності жінок і чоловіків на місцевому рівні.