10 березня 2025 року представники департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації здійснили моніторинговий візит до комунальної установи «Бахмутський психоневрологічний інтернат», яку було релоковано до Полтавської області.
За майже рік функціонування в більш безпечному регіоні цей заклад став важливим центром допомоги та затишним будинком для проживання вимушених переселенців, зокрема жителів Донеччини, які за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду та були змушені залишити свої домівки через війну.
На сьогодні в інтернаті проживають 100 громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, яких було евакуйовано з усіх територіальних громад Донецької області, що потерпають від збройної агресії російської федерації. З особливою турботою та повагою підопічними опікуються та надають якісні соціальні послуги 40 працівників закладу.
Цей візит був не просто формальністю, а проявом ще більшої турботи та уваги до людей, які опинилися у складній життєвій ситуації, які пережили важкі травмуючі події нашого сьогодення.
Моніторинг дотримання прав осіб, які перебувають в інтернаті, охоплював широкий спектр питань: від якості харчування та умов проживання підопічних до організації культурно-дозвіллєвої діяльності.
Особлива увага була приділена створенню комфортних та безпечних умов для маломобільних громадян, які потребують особливої підтримки та цілодобового догляду.
Облдержадміністрація постійно працює над покращенням матеріально-технічної бази релокованих закладів області, в тому числі і Бахмутського інтернату. Так, у 2025 році заплановано і найближчим часом буде доставлено до закладу необхідні додаткові технічні засоби для безперешкодного, безбар’єрного та безпечного пересування маломобільних мешканців, а також належного догляду за ліжковохворими підопічними.
Релокація Бахмутського психоневрологічного інтернату стала символом незламності та турботи про громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. В умовах війни, коли багато громадян втратили здоров’я, рідних та близьких людей, свої домівки та звичне життя, важливо забезпечити їм гідні умови проживання та всебічну підтримку.
Наше спільне завдання - аби люди, які потребують сторонньої допомоги, мали гідні та безпечні умови для життя і догляду та отримували людиноорієнтовані соціальні послуги відповідно до їх індивідуальних потреб – так підопічні відчуватимуть, що життя продовжується, і вони потрібні.





