портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Влада та бізнес Донеччини обговорили процес підтримки підприємств, постраждалих через російське вторгнення

Опубліковано 31 жовтня 2024 року, 20:23

Відбулась чергова зустріч представників Донецької облдержадміністрації та підприємців області в рамках регіональної онлайн-платформи «Діалог влади та бізнесу».

У зустрічі взяли участь в онлайн режимі представники 93 підприємств Донеччини.

Сторони обговорили питання «Експериментальний проєкт щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) у вигляді гуманітарної допомоги для заміни засобів виробництва, що були втрачені в результаті російської збройної агресії». Порядок реалізації цього проєкту затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 924 від 5 липня поточного року.

Координацію проєкту здійснює Міністерство економіки, яке спільно з Міністерством зовнішніх справ працює над залученням міжнародних партнерів для отримання обладнання як міжнародної технічної допомоги.

Участь у проєкті можуть брати юридичні особи та фізичні особи – підприємці переробних галузей промисловості незалежно від форми власності.

Відновлення засобів виробництва фактично є ключовою передумовою для збереження промислових підприємств, а надалі – для відновлення та розвитку виробництва та утримання робочих місць. Завдяки прозорому механізму постраждалі підприємства зможуть отримати необхідне обладнання у вигляді гуманітарної допомоги. Це дозволить знизити фінансові витрати для бізнесу. 

Реалізація проєкту передбачає кілька важливих кроків: від оформлення необхідної документації та обстеження пошкодженого обладнання до формування переліку критично важливих засобів виробництва та отримання допомоги. 

«Для участі у проєкті необхідно подати заяву до обласної військової адміністрації. До заяви слід додати документи, які підтверджують, що критично важливе обладнання знаходилося на балансі підприємства та було пошкоджене або знищене. Важливо, щоб це обладнання відповідало Класифікатору рухомого майна (машин та обладнання), затвердженому постановою. Після отримання заяви комісія, утворена при обласній військовій адміністрації, розгляне подані документи», - наголосив директор департаменту економіки Донецької ОДА Геннадій Мар'яненко.

З покроковою інструкцією для подання документів можна ознайомитися за посиланням: https://dn.gov.ua/news/do-uvagi-subyektiv-gospodaryuvannya-pererobnih-galuzej-promislovosti.

Регіональна онлайн-платформа «Діалог влади та бізнесу» продовжить збиратися щотижня для вирішення важливих питань та покращення взаємодії підприємців та органів влади. Онлайн-платформа створена за дорученням Президента Україна Володимира Зеленського для оперативного вирішення поточних проблемних питань підприємців.