Сьогодні під час чергової зустрічі в рамках регіональної онлайн-платформи «Діалог влади та бізнесу» підприємці області та представники Донецької облдержадміністрації обговорили регулювання земельних відносин під час дії воєнного стану.
Онлайн-платформа створена за дорученням Президента Україна Володимира Зеленського для оперативного вирішення поточних проблемних питань підприємців.
Розпочав дискусію вступним словом директор департаменту економіки Донецької облдержадміністрації Геннадій Мар’яненко, який з вітальним словом звернувся до присутніх та зазначив, що попри складну безпекову ситуацію, товаровиробники продовжують працювати, і завдання держави та місцевої влади - підтримувати їх.
Він підкреслив, що ключовим кроком держави у спрощенні доступу агровиробників до програм підтримки стало створення Державного аграрного реєстру. Більшість видів підтримки українських аграріїв - з державного бюджету, пільгових кредитів, міжнародних грантів і технічної допомоги наразі надаються через ДАР.
За словами заступника директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації Олени Рибакової, з 18 січня наступного року використання ДАР стане обов’язковим також для підтримки з місцевих бюджетів.
«Сподіваємось, що все більше наших аграріїв отримають доступ до програм підтримки та необхідної допомоги. Крім того, Донецька облдержадміністрація активно дослухається до ініціатив громад та агровиробників, таких як розширення програм підтримки, зменшення податкового навантаження та допомога релокованим підприємствам, направляючи пропозиції та прохання до Уряду для прийняття рішень», – повідомила Олена Рибакова.
Вона також звернула увагу на те, що військові адміністрації мають обмежені повноваження щодо розпорядження землями державної та комунальної власності.
«Сьогодні в роботі платформи беруть участь представники всіх галузей бізнесу регіону, зокрема аграрного сектору, департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації, військових адміністрацій», – додала вона.