портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

ВПО - нові умови, нове життя: Переселенка з Маріуполя відкрила у Луцьку власний швейний цех із виробництва військового спорядження

Опубліковано 15 березня 2023 року, 09:39

#ВПО_Нові_умови_Нове_життя 

До повномасштабного вторгнення Оксана Макарова з чоловіком та 2-річним сином жили неподалік драмтеатру в Маріуполі. 24 лютого коханий Оксани став на захист країни. Перші тижні жінка залишалася в місті, та коли від сильних вибухів вікна квартири просто вилетіли на вулицю, вирішила рятуватися.

Прихистком для Оксани та дворічного Тимурчика стало село Милуші поблизу Луцька. Облаштувавшись на новому місці, жінка взялася шити нове спорядження для свого чоловіка. Раніше вона вже шила сумки та ремені, тож вирішила зробити це самостійно.

На порятунок прийшов Український ветеранський фонд: сім’я подала заявку на конкурсну програму з фінансування бізнесу для ветеранів та отримала фінансування.

Поступово до переселенки почали звертатися дружини інших захисників, замовлень більшало, і вже незабаром Оксана відкрила у Луцьку власний швейний цех TETRAPOD. В асортименті підприємства – усе, чого потребують військові: жіночі та чоловічі плитоноски, РПС, дощовики, баули тощо.

Частину спорядження Оксана віддає захисникам безкоштовно, а частину – продає нижче ринкової ціни. Останній з виробів – тактичний медичний наплічник – підприємиця пошила у співпраці з військовими парамедиками. Вони ділилися побажаннями, а Оксана вносила всі правки, створюючи ідеальну модель.

«У планах — повернутися в Маріуполь. Дуже хочеться додому. Дуже сумуємо. І так і буде обов'язково — ми повернемось, я не сумніваюсь, що цей день настане. Я навіть не уявляю, в якому я буду стані, але я думаю, я буду дуже щасливою», – запевняє засновниця швейного цеху TETRAPOD.

За матеріалами департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації