портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Як на Донеччині протидіють торгівлі людьми: про що розповіли на брифінгу

Опубліковано 10 серпня 2023 року, 17:12

Про хід виконання Закону України "Про протидію торгівлі людьми" у Донецькій області розповіла сьогодні на брифінгу Лілія Золкіна, начальник управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації.

Вона нагадала про ті ризики, які існують для людей, розповіла, що роблять задля протидії торгівлі людьми Донецька облдержадміністрація та громадські організації.

Проблема торгівлі людьми є об`єктом уваги сучасного суспільства. Торгівля людьми розвивається надзвичайно стрімкими темпами, і проблема значно ускладнюється внаслідок російської агресії, зазначила Лілія Золкіна. Вона наголосила, що торгівля людьми - це злочин, порушення прав людини, викорінення якого потребує об`єднаних зусиль державних органів та громадських організацій.

Протягом багатьох років Донецька область реалізовує проєкти та програми з протидії торгівлі людьми, взаємодіючи з органами місцевого самоврядування, з управліннями та департаментами облдержадміністрації, громадськими об`єднаннями та міжнародними організаціями. В умовах активних міграційних процесів у нашому регіоні рішення проблем, пов`язаних з попередженням торгівлі людьми, є актуальним і заслуговує спільної уваги та  узгоджених дій, послідовного та скоординованого підходу з боку державних установ і громадських організацій. Уповноваженим органом у сфері протидії торгівлі людьми в нашій області є управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації. Діяльність у сфері протидії торгівлі людьми здійснюється через реалізацію регіональної програми. У розробці і реалізації програм поряд з держструктурами брали участь громадські організації області. Для вирішення комплексних задач в області працює Регіональна координаційна рада, одним із основних завдань якої є створення умов для ефективної організації у сфері протидії торгівлі людьми і координація діяльності місцевих органів виконавчої влади. У цьому році оновлено положення та склад Регіональної ради з питань сім`ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми. На першому ж засіданні оновленої Ради під головуванням заступниці голови Донецької облдержадміністрації Юлії Костюніної було як розглянуто питання протидії торгівлі людьми та виконання Закону України "Про протидію торгівлі людьми". Протягом 2022 року статус постраждалої від торгівлі людьми в області надано одній особі, яка є ВПО з 2014 року. У Донецькій області забезпечено діяльність спеціалізованих закладів соціально-психологічної допомоги. Також на базі обласних комунальних закладів (а це Обласний центр матері та дитини та Обласний центр соціально-психологічної допомоги) створено консультативну соціально-психологічну службу допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. і туди також можуть звернутися люди, які постраждали від торгівлі людьми. Про все це розповіла на початку брифінгу Лілія Золкіна. Вона також висвітлила питання взаємодії з правоохоронними органами та низку інших аспектів з цієї проблематики, відповіла на питання журналістів.

Окрім того, на брифінгу, в якому брали участь представники управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації та громадської організації «Альянс за громадянські права», йшла мова про спеціалізовані заклади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також про проєкт «Комплексне реагування з метою захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації, гендерно зумовленого насильства, а також тих, чиї права були порушені внаслідок війни, у Донецькій області», який реалізовується громадською організацією «Альянс за громадянські права» за сприяння Донецької облдержадміністрації, за підтримки МОМ та фінансування Агентства США з міжнародного розвитку USAID та Міністерств закордонних справ Норвегії.