Індекс демократії — це класифікація 167 країн світу за розвитком демократії. Цього року увага рейтингу зосереджена на війні в Україні та її важливості для майбутнього демократії в Європі та світі.
Для того щоб краще зрозуміти, як відстоювати свої права та вирішувати державні питання на різних рівнях, Міністерство цифрової трансформації України разом з ГО «Боротьба за права» та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) в Україні створило освітній серіал «Демократія через дії».
Серіал містить два модулі з відеолекціями, анімованими історіями пригод героїв та героїнь, а також інфографікою. Кожна серія передбачає етичну дилему — питання, на яке немає однозначної або правильної відповіді.
Ключові теми першого модуля — участь українців у політичному та соціальному житті країни, на що витрачаються податки, коли влада стає нелегітимною, навіщо потрібна доступність та що таке демократія.
У другому модулі обговорюють практику активного громадянства: як брати участь у виборах, як стати депутатом місцевої ради, чи можливий активізм у смартфоні.
Експерти серіалу — акторка театру на кіно, громадська діячка Ірма Вітовська, засновник та ідейний натхненник Доступно.ua Дмитро Щебетюк, комунікаційна директорка ГО «Боротьба за права» Оксана Солонська та ветеран і морський піхотинець, менеджер з подій ГО «Ветеран хаб» Гліб Стрижко.
Перший модуль освітнього серіалу доступний за посиланням — https://osvita.diia.gov.ua/courses/democracy-through-actions-module-1
Другий модуль дивіться тут —
https://osvita.diia.gov.ua/courses/democracy-through-actions-module-2
Освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри для платформи Дія.Освіта за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES Україна) та ГО «Боротьба за права».
За інформацією Міністерства цифрової трансформації України