портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Як триває евакуація з Донецької області

Опубліковано 12 березня 2025 року, 16:28

На території Донецької області, підконтрольній українській владі, наразі проживають 286 тисяч мешканців. Серед них 22 198 дітей.

Про перебіг евакуації на Донеччині говорили під час традиційного брифінгу в Донецькій ОДА за участю представників департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи, служби у справах дітей та департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

У чотирьох населених пунктах, де триває евакуація родин з дітьми у примусовий спосіб, залишається шість дітей. Про це повідомила Юлія Рижакова, в.о. начальника служби у справах дітей. У двох селах Комарської сільської громади залишається 4 дитини, у двох селах Криворізької громади – ще дві дитини.

Впродовж тижня, що минув, з Комарської громади в примусовий спосіб були евакуйовані з родинами 18 дітей.

Поступово зменшується кількість жителів, які залишаються проживати на території громад, визнаних зоною активних бойових дій. У 17 таких громадах зараз проживають 30 тисяч цивільних громадян. Про це повідомив Дмитро Петлін, начальник відділу оперативно-чергової служби, зв'язку, оповіщення та інформування населення департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи.

У зоні активних бойових дій неповнолітні проживають тільки в Лиманській громаді. Загалом там мешкають 211 дітей, додала Юлія Рижакова.

Триває евакуація жителів Донеччини до більш безпечних регіонів країни з можливістю безкоштовного розселення для тих, хто цього потребує. З початку березня було безкоштовно розселено 95 евакуйованих. Про це повідомив Дмитро Пожарський, начальник відділу з питань надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

З початку місяця людей безкоштовно селили в місцях тимчасового поселення в Хмельницькій, Вінницькій та Тернопільській областях. До кінця тижня буде відправлений черговий евакуаційний рейс родин з дітьми до Закарпаття.

Тих людей, кому нема куди їхати, безкоштовно селять до відремонтованих гуртожитків з новими меблями, технікою та іншими зручностями. Тож треба не вагатись, а зголоситись на евакуацію.

За словами Дмитра Пожарського, через транзитний пункт у Павлограді щоденно проходить від 50 до 100 людей, які відправились на евакуацію. Більшість з них мають куди їхати, але звертаються до транзитного пункту, щоб оформити виплати, отримати гуманітарну допомогу. Є такі люди, хто потребує безкоштовного перевезення, а маршрут евакуаційного потяга їм не підходить. Тоді партнери з гуманітарних організацій купують таким родинам квитки на автобус, і люди мають можливість їхати далі.

З ночівлею на день-два в транзитному пункті залишаються ті люди, що чекають на евакуацію з безкоштовним розселенням. Усі, хто звертаються до транзитного пункту, забезпечені гарячим харчуванням. Там працює медик та психологи. Для родин з дітьми облаштовані окремі будиночки, де з необхідними зручностями можна дочекатись евакуаційного рейсу.