




#ВПО_Нові_умови_Нове_життя
Богдан Гридін та Русана Шарлай у 2014 році переїхали з Авдіївки спочатку до Мирнограда, а потім після повномасштабного вторгнення рф — до Києва, де подружжя розпочало гуманітарні місії на Донеччину. Він — програміст, вона — маркетологиня. Разом з іншими волонтерами вони об’їжджали Краматорськ, Словʼянськ, Костянтинівку, Торецьк, Лиман, Святогірськ, де видавали гуманітарну допомогу дорослим та дітям. Для посилення своєї місії родина заснувала благодійний фонд «Волонтерська спілка Поруч».
За час своєї роботи волонтери спілки видали майже 70 тисяч харчових, гігієнічних та дитячих наборів, охопили допомогою 85 тисяч людей, передали 50 тисяч кг корму для тварин на прифронтові території.
«Спочатку ми допомагали самотнім людям на Київщині, а потім обрали своїм фокусом переселенців та людей на прифронтових територіях. Адже ми самі переселенці й розуміємо потреби людей. Люди, які виїжджали з пекла, отримували від нас речі, продуктові набори й підтримку. Багато хто залишався волонтерити з нами», — розповідає Русана Шарлай.
З метою соціалізації дітей ВПО з 2023 року у Києві запрацював інтеграційний центр «ПОРУЧ SPACE». Для дітей працюють освітні курси та творчі гуртки, для дорослих організовуються теплі зустрічі та психологічні консультації, допомагаючи адаптуватися на новому місці.
Дитячий інтеграційний центр «ПОРУЧ SPACE» зустрічає гостей великим прапором Донецької області з написом «Українського сонця схід». Русана каже, що вони ніколи не приховують, звідки приїхали, навпаки — наголошують на цьому. Близько 90 % відвідувачів центру — переселенці з різних регіонів країни, та здебільшого — з Донеччини.
«ПОРУЧ SPACE» має три основні простори — профорієнтація, спорт та творчість. У просторі з профорієнтації для дітей та підлітків проводять заняття, які допомагають їм познайомитися з різними професіями. Спортивний простір центру — невелика зала, у якій проводять заняття з танців, фітнесу, айкідо та хіп-хопу. У творчому просторі діти ліплять, малюють, співають; для дошкільнят проводяться підготовчі курси до школи.
Для дорослих у «ПОРУЧ SPACE» проходять дні підтримки ВПО, на яких проводять лекції та психологічні консультації, запрошують і роботодавців, які можуть запропонувати переселенцям працевлаштування.
«Зараз у нас відкрито два центри у Києві, та по одному в Краматорську, Ізюмі та Павлограді — у цих містах заняття проводяться в укриттях. Ми починали з творчості, малювання, ліплення, співу. А зараз маємо великий дитячий інтеграційний центр, де є понад 30 гуртків і курсів», — розповідає Русана Шарлай.
За минулий рік дитячі інтеграційні центри «ПОРУЧ SPACE» відвідало майже 3 тисячі дітей.
Ознайомитися з напрямками роботи благодійного фонду «Волонтерська спілка Поруч» можна за посиланням: https://www.poruch.org.ua/, та у соціальних мережах: https://www.instagram.com/poruch_space/, https://www.facebook.com/spilkaporuch/?locale=ru_RU, http://poruch_space/
Український народ – дружний та нескорений!
Разом до Перемоги!




