портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

З початку повномасштабного вторгнення з території Донеччини евакуйовано 1,2 млн жителів

Опубліковано 18 квітня 2025 року, 17:07

18 квітня на нараді з питань забезпечення реалізації прав і свобод переселенців обговорили нагальні питання ВПО.

Участь в обговоренні взяли заступник голови Донецької ОВА Олександр Шевченко, голова Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Донецькій ОВА та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Головувала - Заступник Керівника Офісу Президента України Ірина Верещук.

Говорили про заходи координації проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану. На сьогодні триває евакуація цивільного населення з населених пунктів Донецької області до більш безпечних регіонів країни.

У ході проведення заходів з евакуації силами органів влади усіх рівнів, а також добровольчих формувань та волонтерів, з підконтрольних українській владі територій Донецької області евакуйовано близько 1,2 млн мешканців, з них: більш ніж 190 тисяч дітей та близько 46,5 тисяч людей з інвалідністю.

Евакуація здійснювалася у Закарпатську, Кіровоградську, Черкаську, Чернівецьку, Івано-Франківську, Дніпропетровську, Львівську, Полтавську, Вінницьку, Хмельницьку та Тернопільську області.

На сьогодні пошук приміщень (місць тимчасового проживання) здійснюється у тісній співпраці облдержадміністрації з приймаючими облдержадміністраціями та ГО «Координаційний гуманітарний центр».

Евакуація та розміщення одиноких маломобільних осіб здійснюється у співпраці з Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою України, БО «БФ Схід SOS» та ГО «Проліска».

З урахуванням безпекової ситуації у вересні 2024 року облдержадміністрація утворила транзитний пункт у Дніпропетровській області, послугами якого скористалося майже 11 тисяч людей. Розселення потребували 2387 людей (в тому числі 426 дітей); всі були розселені у більш безпечних областях.

Також на нараді йшлося: 

  • про стан опрацювання проєкту постанови КМУ «Про реалізацію експериментального проєкту щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб з міста Маріуполь»;
  • реалізацію Закону України від 20.11.2024 № 4080-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо додаткових заходів, пов’язаних із забезпеченням внутрішньо переміщених осіб житлом» та постанови КМУ від 29.04.2022 № 495 «Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб»;
  • стан погашення заборгованості за листопад-грудень 2024 року щодо компенсації за комунальні послуги, спожиті внутрішньо переміщеними особами, розміщеними в закладах, відповідно до постанови КМУ № 261 від 11 березня 2022 року «Про затвердження Порядку та умов надання компенсації за спожиті комунальні послуги під час розміщення внутрішньо переміщених осіб у будівлях (приміщеннях) об’єктів державної, комунальної та приватної власності у період воєнного стану»;
  • забезпечення евакуйованому бізнесу, в тому числі фізичним особам - підприємцям, доступу до адміністративних та банківських послуг, кредитного та грантового фінансування тощо.

Працюємо й надалі в інтересах переселенців та інших постраждалих внаслідок збройної агресії.