Грудень на Донеччині ознаменувався аномальною негодою. Вона стала причиною введення надзвичайної ситуації регіонального рівня та викликала масштабні пошкодження електромереж у регіоні. Фахівці ДТЕК Донецькі електромережі за період негоди відновили електрику у 482 населених пунктах. Повернули світло у 362 тисячі осель (наростаючим підсумком, деякі населені пункти відключалися неодноразово). Разом з цим енергетики так само продовжували відновлення електропостачання, пошкодженого через бойові дії.
Аномальні погодні умови спричинили масштабні пошкодження електромереж на Донеччині через кригу та масовий деревопад. Крижаний дощ та мороз призвели до скрижаніння всього на Донеччині. Дерева не витримували ваги крижаного покриву і масово падали, практично в кожному дворі, у тому числі на лінії електропередач. Товщина льоду була така, що подекуди не витримували й лінії з опорами. Тільки високовольтних опор було пошкоджено 197. Є лінії, на яких впали понад 20 опор. Тому деякі лінії довелося фактично будувати заново.
Негода тривала довго і заходила декількома хвилями тож щойно включені лінії пошкоджувалися знову. За час цього крижаного хаосу фахівці енергокомпанії відновили роботу 4,3 тисяч трансформаторних підстанцій. Повернули електропостачання у 482 населені пункти. А це 362,2 тисячі родин.
Масштабність пошкоджень та нестабільні погодні умови – від ожеледиці до багнюки – також ускладнювали відновлення та потребували більше часу на ремонти ніж зазвичай. Наразі енергетики завершують відновлення: будуються 5 ліній електропередач, замість практично зруйнованих негодою. Із них 4 – у Покровському районі. Ще одна – в Краматорському. Спочатку енергетики встановлюють опори, далі монтують металоконструкції та провід. Багнюка ускладнює роботи – техніка буксує. Подекуди енергетики змушені працювати на кігтях, бо вишками неможливо заїхати в поля.
Щоб пришвидшити ремонти, енергетикам Донеччини на допомогу прийшли бригади з Дніпра, Одеси та Київської області. Коли в регіонах, менше постраждалих від негоди, завершилися відновлювальні роботи, бригади із них також перемістили до більш постраждалих районів.
Енергетики продовжують працювати в посиленому режимі, щоб кожен вдома мав світло.