Вже другий рік поспіль освітяни територіальних громад області працюють над створенням умов для підтримки та адаптації учасників освітнього процесу Донеччини. Це стосується як надання їм психологічної допомоги в умовах воєнного стану, так і соціалізації найменших школярів та дошкільнят.
З цією метою за межами області організували 52 освітні локації 16 територіальних громад нашої області. Вони створені в тих відносно безпечних населених пунктах України, де знаходиться більшість учасників освітнього процесу, які змушені були залишити свої рідні домівки.
Протягом тижня в освітніх локаціях тривала робота з майбутніми першокласниками, проводилися предметні вікторини, інтерактивні ігри. Відбулися консультації в рамках підготовки до національного мультипредметного тестування. У спеціально пристосованих приміщеннях діти мали змогу отримати психологічну допомогу, покращити свої знання з безпеки, а також виготовляли поробки та знайомилися з видатними українцями.
Так, в освітній локації, що розташована у м. Дніпрі, 29 квітня вчитель англійської мови ЗЗСО № 1 Володимир Д'яченко, освітянин Краматорської територіальної громади, провів вікторину «Доступна англійська для всіх».
30 квітня у столичній локації учитель математики Краматорського ЗЗСО № 24 Лариса Швецова займалася з випускниками підготовкою до мультипредметного тестування, а вчитель фізичної культури Краматорського ЗЗСО №12 Марина Мушка провела спортивну естафету для учнів молодших класів.
У роботі локацій «Освітнього простору» на базі хабу «Ми Разом» у м. Дніпрі працювали жителі Слов'янської територіальної громади. Програма минулого тижня була цікава і різноманітна: це були і заняття для майбутніх першокласників, і творчий майстер-клас з виготовлення весняних квітів, а також біологічна STEM-майстерня «Анатомічний пазл», на якій учні виготовляли макети з розміщенням на них основних внутрішніх органів людини. Усі заходи були орієнтовані на дітей Краматорського району, що тимчасово проживають у м. Дніпрі.
За інформацією департаменту освіти і науки облдержадміністрації
![](/storage/app/thumbnails/60c/967/da7/cb9e4f4a-762c-4a06-9e9f-998d7f1acf5b_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/d94/880/d1f/e664da27-9710-49e6-8c55-52b054c7e2a4_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/13d/074/12a/cfad110c-68e0-475f-8f78-8d8957293c76_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/0ec/931/14f/d03ef7ae-60ba-4d66-aef5-b19fca13b720_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/757/b89/7a0/be6172f1-160a-48c1-b229-d0e4632008c8_820x360.jpg)