портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

За підтримки Українського культурного фонду та у співпраці Донецького обласного художнього музею та Хмельницького обласного художнього музею створено артрезиденцію за участі українських живописців

Опубліковано 08 серпня 2023 року, 11:33 , Управління культури і туризму облдержадміністрації

13 митців з різних регіонів України (в тому числі ВПО) працюють на Хмельниччині та ще 2 - в онлайн-форматі в рамках Міжрегіонального проєкту «ЦІНА СВОБОДИ. Артрезиденція з сучасного живопису». Впродовж двох тижнів митцям та мисткиням, відібраним до участі через відкритий конкурс з-поміж майже 70 претендентів, створюються умови для творчості, комунікації та колаборацій в просторі подільської садиби 18 століття на території Малієвецького обласного історико-культурного музею. Від митців очікують творчих меседжів, присвячених особистому творчому осмисленню теми «ЦІНА СВОБОДИ» в широкому історичному та філософському сенсах живописними засобами.

Реалізація проєкту має на меті сприяти підтримці й відновленню мистецької діяльності митців і музейних інституцій, які під час війни були змушені обмежити, переформатувати або припинити свою діяльність.

Перетин різноманітних особистих досвідів та професійних компетенцій українських митців та музейників різних поколінь та регіонів України дасть можливість створення творчих продуктів нової якості та значення для подальшої меморіалізації визначального історичного періоду в житті країни. В процесі спілкування та спільної роботи всі учасники матимуть можливість не лише створити нові твори, але й поділитись своїми проблемами, відчути дух єднання, взаємопідтримки та затребуваності суспільством, означити перспективи та нові плани.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Частину створених робіт буде відібрано для фондових колекцій Хмельницького обласного художнього музею, Донецького обласного художнього музею (м. Краматорськ) та Малієвецького обласного історико-культурного музею, частина творів залишиться у власності митців для можливості їх подальшої виставкової діяльності, в тому числі і міжнародної.

Організацію та проведення артрезиденції, її супутніх заходів, 4 звітних виставок та створення каталогу беруть на себе в партнерстві Хмельницький обласний художній музей та Донецький обласний художній музей.

Більше інформації тут: https://www.facebook.com/groups/643771804280341

Митці та мисткині, відібрані до участі в артрезиденції «ЦІНА СВОБОДИ!»

1. Олександр Храпачов (Запоріжжя – Київ)

2. Олексій Малік (Одеса)

3. Олександр Антонюк (Кам’янець-Подільський – Хмельницький)

4. Богдан Дніпров (Донецьк – Калуш)

5. Євген Клименко (Дніпро – Київ)

6. Захар Шевчук (Полонне, Хмельниччина – Київ)

7. Лариса Піша (Київ)

8. Людмила Давиденко (Львів)

9. Наталія Коробова (Маріуполь – Запоріжжя – Трускавець)

10. Маша Вишедська (Бахмут – Івано-Франківськ)

11. Альона Стасюк (Виноградів, Закарпаття)

12. Анна Придатко (Севастополь – Київ)

13. Світлана Ткачук (Кременець, Тернопільщина)

Дистанційна участь (онлайн):

14. Олена Украінцева (Маріуполь – Зіген, Німеччина)

15. Вікторія Романчук (Винники, Львівщина)

За інформацією управління культури і туризму облдержадміністрації