Щодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.
Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами жителів Донеччини.
Проти ночі 22 березня 2022 року в Маріуполі загинула 80-річна Валентина Поліщук. Жінка переховувалась від ворожих обстрілів в підвалі будинку, де мешкала її донька Юлія. Після чергового влучання пошкоджений обстрілами дім почав палати: несучі конструкції не витримали чергового удару і плити перекриття із пʼяти поверхів впали на підвал, поховавши усіх, хто знайшов там прихисток. Тіла вбитих пролежали під завалами кілька місяців.
Дочку Валентини смерть оминула – вона вийшла з підвалу за декілька хвилин до трагедії разом із кількома сусідами. Хотіли подихати свіжим повітрям й оцінити стан будинку зовні.
Валентина Поліщук народилася й мешкала в Маріуполі. Закінчила медичне училище, працювала медсестрою – в опіковому відділенні, в операційній, в туберкульозному диспансері. У шлюбі з Миколою Поліщуком у них народилася донька Юлія.
Валентина Іванівна дуже любила квіти. Їхня з чоловіком квартира на Лівому березі Маріуполя була наповнена домашніми рослинами, за якими вона дбайливо доглядала. Також жінка обожнювала тварин. Спершу подружжя мало вдома риб, папуг, черепаху, згодом – декількох котів.
«Бабуся була дуже освіченою. В їхньому з дідусем домі була величезна бібліотека з художніми творами, енциклопедіями, науковими виданнями. Вони разом були 52 роки. Розумна і врівноважена, вона завжди знала, як підтримати, зберігала надзвичайну стійкість і силу духу. Ніколи не скаржилась, навіть коли почалось повномасштабне вторгнення. Непроста доля викарбувала її сталевий характер, на який опиралась вся родина», – розповіла онучка загиблої Анастасія Золотарьова.
У Валентини Іванівни залишився чоловік Микола та дочка Юлія, яким вдалось вибратись із окупованого Маріуполя через кілька місяців після загибелі жінки, а також онука Анастасія.
З 24 лютого росіяни вбили 1731 мирних жителів Донеччини, поранили ще 4211. Кількість жертв у Маріуполі та Волновасі наразі достеменно невідома.
Пам’ятаймо!