портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Загальнонаціональна хвилина мовчання

Опубліковано 13 березня 2023 року, 09:00

Щодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.

Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами захисників з Донеччини.

Солдат Андрій Радько загинув 15 листопада 2022 року під час виконання бойового завдання в районі селища Білогорівка Луганської області. Йому було 39 років.

Андрій народився в селі Верхньокам'янське, жив у селі Ярова. У 2005 році закінчив Сумський національний аграрний університет за спеціальністю «Механізація та електрифікація сільського господарства». Любив дітей і тварин. Захоплювався роботою з деревом, майстрував великі та малі деталі, іграшки.

Під час повномасштабного російського вторгнення захищав Україну у лавах 90-го окремого аеромобільного батальйону імені Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова, що у складі 81-ї бригади Десантно-штурмових військ Збройних сил України. 

Разом з побратимами Андрій брав участь у звільненні рідного села від російської армії. 

«Андрій – дуже добра і чуйна людина, ніколи нікому ні в чому не відмовляв, завжди усім допомагав, варто було тільки попросити. Люблячий син, найкращий брат і уважний дядько. Він завжди був правильним, робив все по совісті. Хотів стати на захист Батьківщини ще після окупації Криму та частини Донеччини й Луганщини, але його не взяли. 

Після повномасштабного вторгнення виїхав з рідних місць на Хмельниччину й одразу пішов до військкомату. 

18 липня 2022 року Андрій був добровільно мобілізований. Професійно виконував свої обов'язки. Зарекомендував себе добрим, чесним, відважним, відповідальним воїном», – розповіла рідна сестра загиблого, Алла.

Поховали Андрія Радька на Алеї Слави у Хмельницькому.

У нього залишилися батьки, сестри та брат.

З 24 лютого росіяни вбили 1407 мирних жителів Донеччини, поранили ще 3169. Наразі невідома кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.

Пам'ятаймо!