портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Загальнонаціональна хвилина мовчання

Опубліковано 24 грудня 2022 року, 09:00

Щодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.

Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами жителів Донеччини.

26-річний сапер Владислав Курілов загинув 23 жовтня внаслідок детонації боєприпаса під час розмінування деокупованого Святогірська.

Влад був начальником групи спеціальних піротехнічних робіт ГУ ДСНС України у Донецькій області. Владислав народився 24 липня 1996 року в Єнакієвому. Після окупації росіянами його рідного міста у 2014-му році він не мав змоги відвідати свій дім.

Владислав кілька років розміновував Донеччину після атак росіян. У лютому 2019-го, обстежуючи газопровід біля Мар’їнки, разом з ще двома колегами потрапив під ворожий обстріл. Після цієї події отримав нагородний годинник. Згодом підрозділ Влада шукав вибухонебезпечні предмети на кладовищі в селищі Сартана.

У 2022-му 26-річний сапер став одним із тих, хто на Донеччині розміновував нові території після деокупації.

За дев’ять днів до загибелі Владислав показував свою роботу журналістам. Зняті відеокадри стали пам‘ятними для його колег. «Молодий, харизматичний начальник групи піротехнічних робіт Влад Курілов одразу привернув увагу знімальної групи... Це непоправна і несправедлива втрата для усієї нашої великої родини», – написали співробітники Влада з ДСНС України.

Сестра Владислава розповіла, що він був чуйним, талановитим і працелюбним. 

«А для України – це герой, якого вона втратила. Сапери – надзвичайно складна спеціалізація в ДСНС. Робота потребує освіти, важкої праці, дисципліни і самопожертви. Мій брат працював самовіддано, попри важкі умови», – сказала сестра Влада.

Влад мав музичний талант, у компанії часто грав на гітарі. Однокурсник Дмитро Стрижебік каже, що голос Влада був «наче в 70-річного блюзмена». Коли вперше почув його спів, Дмитро подумав: «ото Бог поцілував голосові зв'язки». Влад любив веселий рок, але в жодному разі не російський. Подруга Уляна Кім каже, що він був із тих людей, які вважали, що музика не може бути поза політикою. У Єнакієвому у Влада залишилась улюблена електрогітара, а в Маріуполі він купив собі гуцульську дримбу.

Влад був оптимістом. Мріяв про подорожі світом. Любив тварин. У 2017-му купив французького бульдога – Ареса. Чоловік любив носити бороду й дуже зрадів, коли на початку повномасштабного вторгнення керівництво скасувало вимогу бути ретельно виголеним на службі. На своїх останніх фотографіях і відео Влад саме з вусами та бородою.

Уляна Кім каже, що Влад він вірив у перемогу України і завжди наголошував на тому, що між українцями та росіянами – прірва. Також він казав, що ворога не треба недооцінювати, бо він хитрий і підступний.

З 24 лютого росіяни вбили 1281 мирних жителів Донеччини, поранили ще 2785. Наразі невідома кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.

Пам'ятаймо!