портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Загальнонаціональна хвилина мовчання

Опубліковано 25 жовтня 2023 року, 09:00

Щодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.

Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами мешканців Донеччини.

22 березня 2022 року в Маріуполі загинула Ніна Шевченко. У будинок, де жінка перебувала зі сім’єю, залетів снаряд. Почалася пожежа. Ніна Григорівна задихнулася від диму. Їй було 92 роки.

«Все було в диму, мамі стало погано і вона померла. Ми з чоловіком вибили двері. Все горіло… Ми накрилися ганчірками і поповзли. Уже на вулиці я побачила, як горить моя квартира. Разом із мамою. Не залишилося нічого, тільки попіл», – сказала донька загиблої Лариса Бондаренко. Їй разом із чоловіком вдалося вийти з міста.

Ніна Шевченко народилася в Маріуполі. Пережила події Другої світової війни. Вона часто розповідала рідним, що якось у дитинстві пливла на човні морем і ніби випадково, але насправді навмисно вдарила німецького окупанта веслом. Той схопив пістолет, почав кричати. Батько Ніни заспокоїв його, мовляв, дочка несповна розуму. Так її вдалося врятувати.

Ніна Шевченко працювала на радіаторному заводі в Маріуполі. Виховувала дочку, любила онуків та присвячувала їм свій час. Рідні пригадують Ніну Григорівну позитивною людиною.

«Мама заряджала оптимізмом та вірою, мала ясний розум. Ми дуже сумуємо за нею, часто згадуємо», – сказала Лариса Бондаренко.

У Ніни Шевченко залишились дочка та двоє онуків.

З 24 лютого росіяни вбили 1753 мирних жителів Донеччини, поранили ще 4274. Кількість жертв у Маріуполі та Волновасі наразі достеменно невідома. 

Пам’ятаймо!