портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Загальнонаціональна хвилина мовчання

Опубліковано 25 листопада 2022 року, 09:00

Щодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.

Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами жителів з Донеччини.

18-річний Микита Перебийніс загинув 6 березня від мінометних обстрілів росіян у селі Романівка на Київщині.

Хлопець народився в Донецьку, але у 2014 році разом з родиною виїхав із рідного міста, окупованого росіянами. Сім’я оселилась на Київщині – у 2022-му їм знову довелось втікати.

6 березня Микита разом з мамою та сестрою намагались евакуюватись з Ірпеня, який постійно обстрілювали російські війська. Микиті, його мамі Тетяні й сестрі Алісі залишалося зовсім трохи, аби дійти до місця евакуації в Романівці, коли окупанти відкрили по людях мінометний вогонь. Уся родина загинула, а з ними – 2 собаки, які були в переносці.

Їхній батько перебував на Донеччині – поряд з мамою, яку доглядав після COVID-19.

«Поруч із Тетяною Перебийніс, її сином Микитою й донькою Алісою розірвалися дві міни: перша налякала родину й змусила шукати укриття під мостом, а друга – обірвала їм життя. За словами батька, результати судмедекспертизи свідчать, що Микита навіть у ті найстрашніші хвилини намагався захистити молодшу сестричку: «основний осколковий удар прийняв на себе Микита, прикрив собою сестру», – повідомили в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, де хлопець вивчав інженерію програмного забезпечення.

З 24 лютого росіяни вбили 1223 мирних жителів Донеччини, поранили ще 2634. Наразі невідома кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.

Пам'ятаймо!