портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Загальнонаціональна хвилина мовчання

Опубліковано 27 жовтня 2022 року, 09:00

Щодня о 9:00 - загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.

Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами жителів Донеччини.

Дев’ятирічний Олександр Поліванов загинув 24 травня у місті Лиман.  

Того дня він разом з родиною переховувався від російських ракетних обстрілів у погребі на подвір'ї. Дві ракети впали поблизу -  Олександр, його мама Вікторія, бабуся Олена, дідусь Анатолій, сестри Катерина, Людмила та Олена загинули на місці. 

Того дня вижив лише вітчим Євген - він поїхав заряджати телефон. Однак через кілька місяців, у вересні, Євген поїхав за дровами у ліс та підірвався на міні.  

Спочатку Сашко вчився у Лиманській школі №5, згодом мати перевела його в місцеву школу-інтернат. З дитинства Сашко зростав без рідного батька. Коли його мама зустріла Євгена, радів і тягнувся до нього.

«Хлопчик потребував батьківської уваги, він хотів багато часу проводити з Женею. Разом часто їздили на рибалку…», – розповіла сестра названого батька Христина.

Сашко любив співати. Мав гарний голос і перемагав на регіональних конкурсах із народного й естрадного співу. 

«Коли ми з ним вперше зустрілись, він протягнув руку і сказав: «Мене звати Сашко, дуже приємно нарешті з вами познайомитися». Я тоді сказала йому, щоби приходив гратись до моїх синів. Він відповів: «Добре, якщо дозволить мама, то обов'язково прийду». Сашко був сором’язливим, лагідним, добрим, слухняним та усміхненим хлопчиком», – розповіла Христина.

У Сашка Поліванова залишилися тітки Ірина, Христина та бабуся Ольга.

З 24 лютого росіяни вбили 1103 мирних жителів Донеччини, поранили ще 2474. Наразі невідома кількість жертв у Маріуполі та Волновасі. 

Пам'ятаймо!