портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Загальнонаціональна хвилина мовчання

Опубліковано 30 липня 2023 року, 09:00

Щодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.

Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами захисників з Донеччини.

10 вересня 2022 року, під час бойового завдання зі звільнення Харківської області, загинув старший солдат Сергій Жаркіх, позивний Кашель. Окупанти обстріляли БТР, в якому був захисник. 15 вересня йому мало виповнитися 44 роки.

Сергій народився в українському Донецьку. Закінчив Донецький політехнічний технікум. Працював механіком та на будівництві. Дуже любив природу. Після початку російсько-української війни 2014 року залишив рідне місто та переїхав до Харківської області. З 2019 року жив у смт Рогань на Харківщині. 

У 2021-му закінчив Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва за спеціальністю «Лісове господарство». Дуже любив читати, живопис та музику, мандрувати Україною. Був майстром на всі руки.

З 2014 року Сергій брав участь в АТО. Спочатку у складі добровольчого підрозділу, а згодом – у лавах ЗСУ. Служив мінометником у 93-й бригаді, а потім – 54 ОМБр. Був нагороджений під час участі у змаганнях на кращу артилерійську батарею Сухопутних військ ЗСУ.

Він дуже хотів повернутися до мирного життя. Купив квартиру та мріяв бути лісничим. Але почалася повномасштабна війна. Сергій з першого дня знову повернувся до армії. Цього разу він воював у складі 92-ї окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка. Був старшим навідником гранатометного відділення.

«Сергій був надзвичайно доброю та чуйною людиною. Він завжди був готовий прийти на допомогу. Ніколи не скаржився, був оптимістом, любив життя та людей. Найбільше не любив відчувати безпорадність, мав загострене почуття справедливості, тому пішов до війська», – розповіла сестра Олена.

«Кашель слухав чудову музику. І читав, читав, читав. Читав РембО, сидячи посеред поля у мокрій трубі, вкопаній в землю. Він воював з 2014-го. Але так і не потрапив додому, у Донецьк» – написала посестра Валерія Бурлакова.

Поховали захисника на Алеї Слави у Харкові.

У Сергія залишилися сестра та багато побратимів, посестер і друзів, які його дуже цінували і любили. 

З 24 лютого росіяни вбили 1636 мирних жителів Донеччини, поранили ще 3909. Кількість жертв у Маріуполі та Волновасі наразі достеменно невідома. 

Пам’ятаймо!