портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Загальнонаціональна хвилина мовчання

Опубліковано 31 травня 2023 року, 09:00

Щодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.

Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами жителів Донеччини.

Російська ракета, яка 14 січня 2023 року влучила у багатоповерхівку в Дніпрі, забрала життя 46 людей. Серед загиблих – 75-річна Антоніна Коновалова.

Вона народилася у Брянській області. Після того, як закінчила перший клас, батько перевіз родину в Україну. Сім'я жила в селищі Агробаза поблизу Маріуполя.

Антоніна мала  українське громадянство. Коли вийшла заміж, переїхала в Маріуполь. Працювала зварювальницею в цехах «Азовмашу», де виготовлялися частини для літаків і ракет. Крім середньої технічної, Антоніна Коновалова мала також вищу педагогічну освіту. Працювала вихователькою в дитячому садку. Цю роботу вважала своїм покликанням, бо дуже любила дітей. Вона мала хороші стосунки з колегами, підтримувала спілкування з ними після зміни місць роботи й виходу на пенсію. Антоніна любила гуляти з подругами містом і ходити в драмтеатр.

«Бабуся була уважною, лагідною, доброю, жвавою, незламною, товариською, самостійною жінкою, якій в її 75 років ніхто більше 65 не давав. З молодості вона перешивала речі, щоб виглядати гарно та стильно. Подруги заздрили її гардеробу, хоч коштував він копійки. Також бабуся в'язала і смачно готувала. Якби не її вміння готувати смачненьке в будь-яких умовах, виживати майже місяць з 24 лютого в Маріуполі мені та сусідці було б набагато складніше», – розповіла онука,  Русана Бабкіна.

Після евакуації з Маріуполя Антоніна Коновалова оселилася в Дніпрі. Попри скромну пенсію, допомагала фонду, що опікувався дітьми, які постраждали від війни.

Антоніна Коновалова загинула разом з донькою Тетяною та онукою Ліаною. Друга її онука, Русана, на момент трагедії перебувала в Одесі.

З 24 лютого росіяни вбили 1537 мирних жителів Донеччини, поранили ще 3615. Кількість жертв у Маріуполі та Волновасі наразі достеменно невідома. 

Пам’ятаймо!