З 1 січня Україна відкриває нову сторінку у підтримці людей з інвалідністю. Запроваджується система, яка працює для людей та забезпечення їхніх потреб.
Реформа стала можливою завдяки тісній співпраці з громадськістю, представниками громадських організацій, законодавцями та експертами. Кожен голос, кожна порада допомогли створити систему, орієнтовану на людину.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
- Для запуску нової системи провели навчання для лікарів і експертних команд:
- понад 50 годин навчальних вебінарів, зокрема 35 годин — про клінічні стани.
- Практичні матеріали, відповіді на поширені запитання та інструкції доступні на сайті Міністерства охорони здоров’я.
Тепер замість медико-соціальних експертних комісій (МСЕКів) діятимуть експертні команди (ЕК), які проводитимуть оцінювання повсякденного функціонування людини, зокрема в кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я.
Усі статуси, послуги, пільги, гарантії, відстрочки, передбачені чинним законодавством для людей з інвалідністю, залишаються без змін.
Досягнення реформи на сьогодні:
- Зміни в законодавстві: Прийнятий ВРУ та вже підписаний Президентом законопроєкт № 12178, Урядом прийнято постанову № 1338 від та зміни в 105 інших постанов для забезпечення правової основи.
- Створені 1450 експертних команд з понад 4000 кваліфікованих працівників, які вже готові працювати з 1 січня 2025 року.
- Визначені 290 закладів охорони здоров’я, де працюватимуть експертні команди.
- Передані понад 40 тисяч справ із МСЕК до закладів, де працюватимуть нові експертні команди, які розглядатимуться вже в першому кварталі 2025 року.
- Запущена електронна система та вже оцифровані понад 22 тисяч справ для забезпечення прозорості та доступності.
📞 Куди звертатись?
Для отримання консультації звертайтесь на гарячу лінію МОЗ: 0800505201