23 грудня 2019 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Костюніної Ю.О. відбулося засідання регіональної консультативної ради з реалізації у Донецькій області в 2019-2021 роках пілотного проєкту «Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя».
З метою розвитку в області системи раннього втручання, спрямованої на захист дітей раннього віку з порушеннями розвитку або ризиком виникнення таких порушень, підтримку батьків, законних представників таких дітей і забезпечення найкращих інтересів дитини та на виконання відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року № 350 розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 20.08.2019 № 880/5-19 утворено регіональну консультативну раду з реалізації у Донецькій області в 2019-2021 роках пілотного проекту «Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя», затверджено положення про регіональну консультативну раду її склад та план заходів з реалізації у 2019-2021 роках пілотного проєкту.
Першочерговим завданням Плану заходів з реалізації у 2019-2021 роках пілотного проекту є визначення переліку закладів та установ, на базі яких буде впроваджено пілотний проєкт «Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя».
Під час проведення засідання регіональної консультативної ради для визначення переліку закладів та установ, на базі яких буде впроваджено пілотний проект, було представлено 3 установи системи соціального захисту, охорони здоров’я області (Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Оберіг» Краматорської міської ради, Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр реабілітації дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи м. Бахмут», комунальна установа охорони здоров’я «Краматорський будинок дитини «Антошка»). Фахівці мультидисциплінарних команд відповідних установ, які у 2016 – 2017 роках за підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) пройшли навчання за програмою «Основи теорії та практики раннього втручання», поділилися досвідом особистих досягнень з надання послуги раннього втручання.
Бажаючі мали можливість отримати відповіді на поставлені запитання.
За підсумками засідання регіональної консультативної ради затверджено перелік закладів та установ, на базі яких буде впроваджено пілотний проєкт «Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя» та визначені стратегічні напрями роботи регіональної консультативної ради на 2020 рік.