портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Збережемо народні традиції

Опубліковано 07 липня 2017 року, 14:23

    Купальська ніч… Загадкова і таємнича, сакральна і міфічна… Кажуть, що цієї ночі з рік, озер та ставків виходять водяники й русалки, а вода набуває живильних, магічних властивостей, тому здатна наділити людину силою та здоров’ям на весь рік.

    Як народне свято, день Івана Купала відбувається з багатьма своєрідними обрядами та піснями, адже з далекої давнини збереглися в українського народу купальські звичаї.

     06 липня за ініціативи міського голови Валерія Гнатенка у Дружківці вперше проведено етнографічне свято Івана Купала. Сотні дружківчан та гостей міста в купальську ніч зібралися на березі ріки Казенний Торець аби зарядитися магічною енергетикою прадавнього свята.

     З одним із найчарівніших літніх свят привітав мешканців та гостей міста міський голова Валерій Гнатенко. Він побажав присутнім світлої долі, міцного здоров’я та сповнення мрій, адже саме цей вечір вважається ще з сивої давнини магічним і сприяє виконанню найпотаємніших бажань.

     На розлогих пагорбах дружківської землі організатори свята відтворили старовинні купальські звичаї. Заквітчані дівчаткі у вишиванках, статні парубки, невгамовна дітвора, поважні батьки та бабусі й дідусі брали активну участь у майстер-класах з виготовлення ліхтариків бажань, вчилися плетінню, прядінню, а також вишиванню язичницьких символів, із задоволенням слухали пісні у виконанні дружківських колективів, розважалися біля купальського вогнища. У те, що особливою магічною силою в свято Івана Купала володіють польові трави і квіти вірили наші предки. Дружківчанки плели з різнотрав’я та квітів купальські віночки й наприкінці вечора пускали на воду, загадуючи бажання. Кожен міг придбати вироби ручної роботи собі на згадку – прикраси або сувеніри. Дітлахи веселилися на атракціонах, працювала виїзна торгівля

     Також відбувся показ етнографічного свята «Цвіт Перуна» та розважальна програма, яку показали учасники театральної студії «Калейдоскоп», ознайомив гостей свята з давніми віруваннями українців. Неабияк потішив дружківчан і «Чаклунський» намет, який  працював усю ніч.

     За народним повір’ям, у Іванів день водна стихія може «дружити» з вогнем, а їх союз вважається природною силою. Саме тому в ніч на Купала на березі озера розпалили вогнище, яке зібрало усіх навколо себе, зігріваючи теплом.

     Насичено і яскраво пройшла Купальська ніч у Дружківці. На завершення вечора хлопці спустили на воду  прикрашену квітками та стрічками Марену, адже саме вона символізує всі наші негаразди. Сподіваємося, що найпоетичніше купальське дійство, яке з давніх давен єднало людей з природою, освячувало почуття, живило сподіванками на краще майбутнє прийшлося до душі мешканцям Дружківки й купальське свято стане доброю традицією міста.

4 5 6

Дружківська міська рада