портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Здобутки пауерліфтерів Донецької області на чемпіонаті світу в Норвегії

Опубліковано 16 листопада 2021 року, 10:27 , Управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації

Низкою нагород різного ґатунку відзначилися спортсмени Донеччини на чемпіонаті світу з пауерліфтингу серед чоловіків та жінок, що відбувся 8-14 листопада в норвезькому місті Ставангер. Турнір став найважливішим з цього виду спорту в сезоні, адже його учасники змагалися не тільки за звання чемпіонів, а й за ліцензії для участі у Всесвітніх іграх 2022 року.

Свій внесок у скарбничку України зробили як визнані майстри, так і молоді перспективні спортсмени. Усього від Донецької області виступили 11 пауерліфтерів (4 жінки, 7 чоловіків) – і це найбільше представництво в складі нашої національної збірної, яка цього разу налічувала 15 атлетів.

Першою на поміст у Норвегії вийшла спортсменка вагової категорії до 52 кг Анастасія Дерев’янко (місто Дружківка, тренер Сергій Федоренко) – вона стала третьою у вправах присідання (185 кг) і станова тяга (175 кг), четвертою в жимі лежачи (120 кг), у підсумку за сумою триборства (480 кг) опинившись на 4 місці.

Наступним у боротьбу включився Владислав Чорний з Маріупольського району (тренери Іван Збандут (перший), Катерина Бородай-Збандут, Віталій Папазов) – у ваговій категорії до 83 кг він здобув малу «бронзу» у присіданні (345 кг) та посів четверте місце за сумою триборства (857,5 кг).

Антоніна Марченко (Дружківка, тренер Сергій Федоренко) у ваговій категорії до 76 кг здобула мале «срібло» у присіданнях (240 кг). На жаль, за результатами наступної вправи – жим лежачи – спортсменка не змогла впоратися з початковою вагою 160 кг, завершивши виступ із нульовою оцінкою.

У чоловічій ваговій категорії до 93 кг від Донецької області на світовий п’єдестал пошани піднялися відразу два спортсмени – Володимир Рисєв (Краматорськ, тренери Олексій Бичков, Альона Бичкова) та Костянтин Мусієнко (Дружківка, тренер Сергій Федоренко). Костянтин був трохи кращим у присіданнях (375 кг – на 5 кг більше, ніж у Володимира), а також беззаперечним лідером у жимі лежачи з результатом 325 кг (Володимир із 290 кг став срібним призером цієї вправи). Але все вирішила станова тяга – вдала спроба Рисєва на 340 кг принесла йому малу «бронзу» та, що важливіше, «срібло» за сумою триборства. Підсумкові 1000 кг від представника Краматорська – це на 10 кг більше, ніж у дружківчанина Мусієнка, бронзового призера у сумі триборства (990 кг).

Дебют на дорослому чемпіонаті світу виявився дуже успішним для краматорчанина Данила Ковальова, вихованця Олексія та Альони Бичкових, який святкував перемогу у ваговій категорії до 105 кг. Окрім найвищої нагороди за сумою триборства (1035 кг), у його активі «золото» у вправі присідання та «срібло» у жимі лежачи (302,5 кг).

Ще два пауерліфтери Донеччини змагалися у ваговій категорії до 120 кг. Олексій Бичков з Краматорська (тренери Альона Бичкова, Віктор Налейкін) вкотре продемонстрував найвищу майстерність, здобувши вже шосте поспіль «золото» чемпіонатів світу (раніше були успіхи в 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 роках)! Цього разу його сума триборства склала 1127,5 кг, а серед «малих» медалей окремих вправах йому підкорилися «бронза» в жимі лежачи (325 кг) та «золото» в коронній становій тязі (390 кг). Натомість Олександр Рубець з Маріуполя (тренери Іван Збандут (перший), Катерина Бородай-Збандут), найлегший за власною вагою (105,35 кг) учасник категорії до 120 кг, став другим у присіданні (420 кг) та четвертим за сумою триборства (1057,5 кг).

Наймолодша спортсменка з Донецької області в Норвегії, 20-річна дружківчанка Дар’я Русаненко, яку підготував тренер Сергій Федоренко, у ваговій категорії до 84 кг показала дуже гідні результати. У вправі присідання вона виборола «золото» зі світовим юніорським рекордом – 265 кг, у становій тязі отримала малу «бронзу» (212,5 кг) і стала третьою за сумою триборства (627,5 кг).

Дебютантка дорослого чемпіонату світу Валентина Загоруйко, яка представляє місто Краматорськ, у ваговій категорії понад 84 кг здобула дві бронзові нагороди в окремих вправах – у присіданнях (262,5 кг) та у становій тязі (212,5 кг), за сумою триборства (627,5 кг) розташувавшись на 6 місці.

Заключним учасником від Донеччини та України на світовій першості з пауерліфтингу 2021 року був Андрій Шевченко з Краматорська (тренери Олексій та Альона Бичкови). У ваговій категорії понад 120 кг малі бронзові нагороди в кожній вправі – присіданнях (445 кг), жимі лежачи (335 кг) і становій тязі (352,5 кг) принесли йому в сумі триборства «срібло» (1132,5 кг).

Додамо, що шестиразовий чемпіон світу Олексій Бичков у норвезькому Ставангері також був удостоєний окремої нагороди як переможець у абсолютному заліку серед чоловіків, що вираховується за формулою IPF. Здобутки українських пауерліфтерів дозволили національній команді посісти в загальному заліку серед країн-учасниць другу сходинку серед чоловіків і третю серед жінок.


Фото - International Powerlifting Federation, Національна федерація пауерліфтингу України, сторінки спортсменів у соцмережах

Інші новини за темою