портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
або
Слідкуйте за нами в соц.мережах:

Згуртовані пам'яттю: Святогірська та Чемеровецька громади об'єдналися у міжрегіональному заході до Дня пам’яті жертв Голодомору

Опубліковано 21 листопада 2025 року, 17:38 , Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації

Згуртовані пам'яттю: Святогірська та Чемеровецька громади об'єдналися у міжрегіональному заході до Дня пам’яті жертв Голодомору

У межах проєкту «Пліч-о-Пліч: згуртовані громади» 21 листопада 2025 року, напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору, відбувся міжрегіональний захід - онлайн-зустріч Святогірської та Чемеровецької громад для вшанування пам’яті жертв Голодомору. 

До заходу долучились фахівці управління сім'ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації, працівники Чемеровецького сектору архівного відділу Кам’янець-Подільської райдержадміністрації, представники структурних підрозділів Святогірської міської ради та Чемеровецької селищної ради.

Запрошені спікери наголосили, що за антиукраїнською спрямованістю та масштабністю застосування голод 1932-1933 років виявився найжахливішою зброєю масового знищення та соціального поневолення населення України, якою скористався тоталітарний комуністичний режим. Наслідком злочину геноциду, окрім фізичного вбивства мільйонів людей, стало руйнування традиційного українського устрою життя. Голод став зброєю масового біологічного знищення українців, на довгі десятиліття порушив генетичний фонд народу, призвів до морально-психологічних змін у свідомості українців. 

Міжрегіональна онлайн-зустріч стала важливим кроком у збереженні пам’яті мільйонів жертв Голодомору 1932–1933 років. Спільний формат двох регіонів підкреслив нерозривність української історичної пам'яті та важливість згуртованості громад у протистоянні ідеологічним загрозам.

Спікери відзначили, що у нинішніх умовах повномасштабної війни, коли Росія, як правонаступниця радянського режиму, знову намагається знищити українську націю та її ідентичність, пам'ять про Голодомор є актом спротиву та символом нашої незламності.