Дідух - символ Різдва та українських традицій, давній український оберіг, який символізує зв'язок поколінь.
Традиційно дідуха виготовляли із першого або останнього снопа жита, пшениці чи вівса, зібраного під час жнив. Його прикрашали стрічками, колоссям і навіть сухими квітами. Це був спосіб подякувати природі за врожай та запросити дух предків до святкової вечері.
Перед Святвечором дідух урочисто заносили до хати і ставили на почесному місці, зазвичай біля ікон. Він символізував присутність предків у родинному колі та їхнє благословення для всієї сім’ї.
Дідух також є уособленням достатку і родючості, адже саме зерно, з якого він зроблений, є основою життя. В сучасності ця традиція оживає як данина нашим кореням і спосіб зберегти духовну спадщину. Адже зберігаючи традиції, ми передаємо їх наступним поколінням, нагадуючи про нашу єдність з природою, родиною та рідною землею.
А у вас вдома ставлять дідуха? Сьогодні співробітники Донецького обласного художнього музею поділяться з вами, як плести дідух власноруч, щоб цей символ Різдва став частиною вашої оселі.
Долучайтеся до створення власного оберегу, сповненого тепла і традицій, та внесіть свою частку у збереження української культурної спадщини!