Протягом 2017 року в Донецькій митниці ДФС оформлено більше 52,5 тис. митних декларацій. Із загальної кількості митних оформлень 66% – це експортні операції, 19% – імпортні, 15% митних декларацій оформлено в інших митних режимах. Слід зазначити, що найбільший приріст зафіксовано у імпортному напрямку, який складає 32% або 2470 митних декларацій.
Упродовж 12 місяців 2017 року у митниці здійснили зовнішньоекономічні операції 756 осіб, що на 19% більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Серед них 39% - ті, що здійснювали вивезення товарів з митної території України, 47% – ввезення, 14% – тих, що здійснювали як експортні, так і імпортні операції.
Кількість суб`єктів господарювання, що активно працювали у 2017 році (оформлено більше 100 митних декларацій протягом звітного періоду), складає 7%. У порівнянні із січнем – груднем 2016 року значно збільшилась активність суб’єктів, що здійснюють операції на ввезення товарів, зростання у порівнянні з торічними показниками становить 73%. Це обумовлено, насамперед, тим, що у минулому році значно збільшились обсяги ввезення сировинних матеріалів для виробництва власної продукції найпотужнішими бюджетоформуючими підприємствами регіону.
Згідно з даними митної статистики Донецької митниці ДФС, у 2017 році на третину збільшився товарообіг, який склав на кінець 2017 року 4 млрд 672 млн доларів. При цьому, імпортовано товарів на 1,18 млрд дол., експортовано – майже на 3,5 млрд доларів. Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу складає 2 млрд 307 млн доларів.
Крім того, Донецькою митницею ДФС у 2017 році постійно проводились заходи у напрямку виявлення ознак порушень прав інтелектуальної власності при переміщенні товарів через митний кордон. Призупинення митного оформлення товарів за підозрою в порушенні прав інтелектуальної власності відбулося у 21 випадку. Серед товарів, що попали під підозру: підшипники роликові ТМ «FAG», «INA», «ХАРП» та «SPZ-Group», взуття ТМ «PUMA», електронні вироби «Schneider Electric», «MAHLE», «REXROTH». У всіх випадках митне оформлення призупинених товарів продовжено на підставі разових листів-дозволів від правовласників та ч. 7 ст. 399 Митного кодексу України (призупинення митного оформлення товарів на підставі даних митного реєстру).
Впровадження інноваційних методів роботи, проведення відповідних організаційних заходів дозволили скоротити середній час митного оформлення по імпорту на 1 годину, при оформленні експорту - на 10 хвилин. По результатах роботи у 2017 році при оформленні митної декларації на ввезення товарів на митну територію України в середньому витрачалося 54 хв., при вивезенні товарів - 21 хв., що є одним з найкращих показників по ДФС.
ГУ ДФС у Донецькій області