портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Фонд соціального страхування компенсує втрачений заробіток на період карантину

Опубліковано 10 серпня 2020 року, 11:02

У період карантину Фонд соціального страхування України продовжує виконання статутних завдань, зокрема надання матеріального забезпечення застрахованим особам (оплата лікарняних), страхових виплат потерпілим від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань тощо.

У зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби розширено перелік страхових випадків, за якими Фонд здійснює фінансування допомоги застрахованим особам. Так, Фонд гарантує компенсацію втраченого заробітку на час самоізоляції від COVID-19, на період лікування від коронавірусної хвороби для працюючих українців, надання допомоги родинам медичних працівників, які померли внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов`язків.

Фінансування допомоги в разі ізоляції від коронавірусної хвороби здійснюється за кошти фінансової допомоги, виділеної з фонду боротьби з COVID-19 відповідно до постанови Уряду.

З початку карантину в області 554 особи знаходилися на самоізоляції під медичним наглядом або перебували в спеціалізованих закладах охорони здоров’я в разі контакту з хворим на COVID-19 при відсутності в них встановленого діагнозу коронавірусної хвороби.  З них 169 осіб – медичні працівники.

Загалом відділення Фонду в містах та районах області прийняли на оплату відповідні лікарняні листки, видані у зв’язку з ізоляцією від COVID-19, на суму понад 634 тисячі гривень.

Фонд вже направив на фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності через ізоляцію від COVID-19 майже 530 тисяч гривень.

Також спеціалісти Фонду беруть участь в розслідуваннях випадків інфікування працівників коронавірусом.

На сьогодні до управління Фонду в Донецькій області надійшло 128 повідомлень про випадки зараження медичних працівників коронавірусною інфекцією COVID-19, які розслідуються як нещасний випадок / гостре професійне захворювання (отруєння).