Питання запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ та сільгоспугідь обговорили учасники засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій сьогодні, 12 березня.
Внаслідок зміни клімату Україна опинилася у зоні ризику виникнення неконтрольованих пожеж. Лише минулого року країна від пожеж втратила 46 тисяч гектарів лісу у Житомирській області, близько 30 тисяч га – у Луганській.
За словами голови ДСНС Миколи Чечоткіна, у цьому році на півдні та сході України умови підвищеної пожежної небезпеки сформуються вже у квітні-травні, а влітку - на усій території України. Відтак, протипожежні заходи виходять у розряд першочергових. Тож вже сьогодні повинна розпочатись робота із захисту населених пунктів, які примикають до лісових масивів, а також впровадження протипожежних заходів.
Крім того, на засіданні розглянули питання забезпечення населення та промисловості водою у разі настання маловоддя, а також підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах України.
«Прикметно, що дане засідання було першим плановим у цьому році, а не таким, що пов’язане із настанням якоїсь події, яка вимагає негайного реагування. Передбачити та запобігти – одне з наших основних завдань. Маємо зробити усе можливе, щоб зберегти життя і здоров’я українців та природні багатства нашої держави», - зазначив голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.