Питання запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ та сільгоспугідь обговорили учасники засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій сьогодні, 12 березня.
Внаслідок зміни клімату Україна опинилася у зоні ризику виникнення неконтрольованих пожеж. Лише минулого року країна від пожеж втратила 46 тисяч гектарів лісу у Житомирській області, близько 30 тисяч га – у Луганській.
За словами голови ДСНС Миколи Чечоткіна, у цьому році на півдні та сході України умови підвищеної пожежної небезпеки сформуються вже у квітні-травні, а влітку - на усій території України. Відтак, протипожежні заходи виходять у розряд першочергових. Тож вже сьогодні повинна розпочатись робота із захисту населених пунктів, які примикають до лісових масивів, а також впровадження протипожежних заходів.
Крім того, на засіданні розглянули питання забезпечення населення та промисловості водою у разі настання маловоддя, а також підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах України.
«Прикметно, що дане засідання було першим плановим у цьому році, а не таким, що пов’язане із настанням якоїсь події, яка вимагає негайного реагування. Передбачити та запобігти – одне з наших основних завдань. Маємо зробити усе можливе, щоб зберегти життя і здоров’я українців та природні багатства нашої держави», - зазначив голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.
![](/storage/app/thumbnails/c5d/93b/63a/159652661_922170855198669_5667678030187144225_o_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/697/1b4/858/159652850_922171078531980_5222937880495988045_o_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/199/eda/b7b/160337967_922170848532003_7585716732694928481_o_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/e50/24a/2e5/159751209_922171018531986_3346008412787341419_o_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/a48/3e2/1e0/159942624_922171011865320_6876427708393054549_o_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/3e5/7e8/caa/160219518_922170938531994_5764876891350659837_o_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/827/287/de0/160250957_922171008531987_827032892091064308_o_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/d43/761/ac8/160083192_922170941865327_4622716689928407825_o_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/5d3/eff/cd0/159695706_922170951865326_7088200618551400851_o_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/573/15e/359/159722589_922170851865336_874129980142798964_o_820x360.jpg)