портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

«Велике будівництво»: як споруджується унікальний велосипедний комплекс у Лимані

Опубліковано 30 квітня 2021 року, 11:06

Заступник голови Донецької ОДА Вадим Філашкін  ознайомився з ходом будівництва велосипедного комплексу у Лимані, що будується в рамках президентської програми "Велике будівництво".

Велосипедний комплекс у Лимані стане унікальним, єдиним подібним в Україні. Він матиме сучасну трасу BMX, що першою в державі отримає відповідну сертифікацію. Проєкт фінансується з обласного бюджету.

Станом на сьогодні в рамках проєкту споруджено триповерхову будівлю гуртожитку, де передбачені тренажерний зал, медичний і масажний кабінети, конференц-зала, їдальня та кімнати для проживання 50 осіб – спортсменів, тренерсько-викладацького й суддівського складу. Наразі очікується поставка відповідних меблів та обладнання.

Об'єкт передбачає доступність для маломобільних груп населення. Для опалення гуртожитку збудовано котельню. Поруч зведено господарську споруду з гаражем та приміщенням для ремонту і зберігання велосипедів. Там наразі активно проходить внутрішнє облаштування.

Розпочато благоустрій території - виконано підготовчі роботи для укладання тротуарної плитки.

Безпосередньо велосипедний трек BMX – це стартова рампа заввишки 5 метрів і траса, що включає три віража та чотири прямих. Сьогодні основні сили спрямовані на виконання земельних робіт щодо облаштування цієї траси зі спеціального ґрунту – суглинку. Введення об'єкта в експлуатацію має відбутися в поточному 2021 році.

Зазначений проєкт покликаний надати  поштовх розвитку велосипедного спорту в Донецькій області в цілому, і, зокрема, дисципліні «BMX», яка до цього не була представлена в регіоні. Діти у безпечних умовах, без виїзду на автомагістралі, зможуть набувати навичок для подальшого виступу в інших дисциплінах велоспорту: на шосе, на треку та в маунтенбайку. Більше того, сучасний велокомплекс у Лимані виведе на новий рівень дисципліну «BMX» і в Україні, адже наразі її розвиток ведеться на трасах у Харківській та Чернівецькій областях, що не мають відповідної сертифікації, не відповідають сучасним вимогам. Лиман стане місцем проведення навчально-тренувальних зборів за участю вихованців обласної спортшколи та збірної команди України, змагань обласного та всеукраїнського рівнів, які, дозволять підготувати наших спортсменів до гідних виступів на міжнародній арені.