портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Інформація про здійснення регуляторної діяльності

Донецькою обласною державною адміністрацією здійснюється активна робота, спрямована на:

  • безумовне дотримання вимог чинного законодавства, пов’язаного з підготовкою, прийняттям, відстеженням результативності регуляторних актів; 
  • встановлення єдиного системного підходу до впровадження регуляторної діяльності;
  • підвищення якості підготовки аналізів регуляторного впливу та звітів з відстеження результативності регуляторних актів;
  • забезпечення інформаційної відкритості з питань державної регуляторної політики;
  • залучення громадськості до обговорення проектів регуляторних актів, забезпечення гласності, відкритості та прозорості регуляторної діяльності.

Станом на 01 січня 2019 року загальна кількість діючих регуляторних актів – 6.

Для оцінки стану впровадження регуляторних актів та досягнення цілей, задекларованих при їх прийнятті, облдержадміністрацією протягом 2018 року здійснювались заходи з відстеження результативності регуляторних актів. Відповідно до Методики відстеження результативності регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308, проведені періодичні відстеження результативності розпоряджень голови облдержадміністрації від 25 вересня 1998 року № 590 “Про регулювання тарифів на окремі види послуг”, 09 квітня 1999 року № 195 “Про порядок формування роздрібних цін на вугілля та вугільні брикети, які реалізуються населенню та внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 25 вересня 1998 р. № 590” та повторне відстеження результативності розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 03 листопада 2016 року № 953 “Про Порядок проведення конкурсу на право оренди та Методику розрахунку орендної плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебуває в управлінні обласної ради”. За підсумками проведеної роботи встановлено, що розпорядження відповідають принципам державної регуляторної політики та не потребують внесення змін або скасування.

З метою приведення у відповідність до вимог чинного законодавства незначних змін вимагали затверджені розпорядженням голови облдержадміністрації від 28 квітня 2009 року № 190 Умови проведення конкурсу щодо визначення підприємства (організації), яке залучається на договірних засадах організатором проведення конкурсів з перевезення пасажирів на приміському і міжміському внутрішньообласному автобусному маршруті загального користування Донецької області, для організації забезпечення роботи конкурсного комітету. 10 вересня 2018 року головою облдержадміністрації, керівником обласної військово-цивільної адміністрації підписано розпорядження № 1122/5-18 “Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 28 квітня 2009 року № 190”. Розпорядження зареєстроване в Головному територіальному управлінні юстиції у Донецькій області 13 вересня 2018 року за № 215/2657, набуло чинності з дня його опублікування та згідно із інформацією Державної регуляторної служби України не містить норм регуляторного характеру.

06 грудня 2018 року затверджено План діяльності облдержадміністрації з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік, який передбачає розробку двох регуляторних актів.

Звіти про відстеження результативності регуляторних актів, План діяльності облдержадміністрації з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік оприлюднені у спосіб, встановлений статтею 13 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

Крім того, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 “Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних” у звітному періоді облдержадміністрацією розроблено та на Єдиному державному веб-порталу відкритих даних оприлюднено два набори даних – Перелік регуляторних актів Донецької обласної державної адміністрації та План підготовки регуляторних актів Донецькою облдержадміністрацією.