портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Інформація про здійснення регуляторної діяльності

Донецькою обласною державною адміністрацією здійснюється активна робота, спрямована на:

  • безумовне дотримання вимог чинного законодавства, пов’язаного з підготовкою, прийняттям, відстеженням результативності регуляторних актів; 
  • встановлення єдиного системного підходу до впровадження регуляторної діяльності;
  • підвищення якості підготовки аналізів регуляторного впливу та звітів з відстеження результативності регуляторних актів;
  • забезпечення інформаційної відкритості з питань державної регуляторної політики;
  • залучення громадськості до обговорення проектів регуляторних актів, забезпечення гласності, відкритості та прозорості регуляторної діяльності.

Станом на 01 січня 2020 року загальна кількість діючих регуляторних актів – 6.

Для оцінки стану впровадження регуляторних актів та досягнення цілей, задекларованих при їх прийнятті, облдержадміністрацією протягом 2019 року здійснювались заходи з відстеження результативності регуляторних актів. Відповідно до Методики відстеження результативності регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308, проведено періодичне відстеження результативності розпорядження голови облдержадміністрації від 15 листопада 2006 року № 550 “Про регулювання цін на дрова паливні, що відпускаються населенню для побутових потреб”, зареєстрованого у Донецького обласному управлінні юстиції 28 листопада 2006 року за № 106/1434. За підсумками проведеної роботи встановлено, що регуляторний акт відповідає принципам державної регуляторної політики та не потребує внесення змін або скасування.

У зв’язку із необхідністю внесення змін до діючого регуляторного акта – розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 03 листопада 2016 року № 953 “Про Порядок проведення конкурсу на право оренди та Методику розрахунку орендної плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебуває в управлінні обласної ради”, на виконання частини четвертої статті 7 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” (далі – Закон) 08 жовтня 2019 року облдержадміністрацією затверджено Доповнення до Плану діяльності облдержадміністрації з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік.

Загалом протягом 2019 року передбачалась розробка трьох регуляторних актів. Станом на 01 січня 2020 року тривала процедура погодження проекту розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації “Про встановлення Правил користування водними об’єктами для планування на маломірних (малих) суднах у Донецькій області” із заінтересованими органами. Стосовно проектів розпоряджень голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації “Про затвердження типових договорів оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебуває в управлінні обласної ради”, “Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 03 листопада 2016 року № 953” здійснювалась підготовка аналізів їх регуляторного впливу (на виконання вимог статті 8 Закону). В листопаді 2019 року згідно із Методикою проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308, проведено консультації з представниками суб’єктів малого підприємництва щодо оцінки впливу на них запропонованого регулювання.

12 грудня 2019 року затверджено План діяльності облдержадміністрації з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік.

Звіт про відстеження результативності регуляторного акта, Доповнення до Плану діяльності облдержадміністрації з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік та План діяльності облдержадміністрації з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік оприлюднені у спосіб, встановлений статтею 13 Закону.