портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Опубліковано 01 грудня 2021 року, 13:37 , Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку 1 грудня. Сьогодні людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя несе ця глобальна проблема.

Проблема поширення ВІЛ-інфекції впродовж понад 30 років усе ще залишається актуальною для світової співдружності. Масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу.

Метою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є підвищення обізнаності населення про ВІЛ-інфекцію/СНІД і демонстрація міжнародної солідарності перед загрозою пандемії. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна можливість дізнатися про факти щодо поширеності ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти, та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.

Заходи, що традиційно проводяться в цей день, відбуваються із символом – Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур. У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.

В Україні відбувається низка важливих заходів, які сприяють протидії поширенню хвороби, а саме:

•    впровадження масштабних серед країн Східної Європи та Центральної Азії профілактичних програм для груп ризику;

•    закупка препаратів для антиретровірусної терапії ;

•    впровадження підходу «test and treat», коли абсолютно усі пацієнти, у яких виявлено ВІЛ-інфекцію, одразу будуть в змозі отримувати життєво необхідне лікування — антиретровірусну терапію;

•    зміна алгоритмів тестування, коли широко використовуються швидкі тести на ВІЛ у роботі медичних фахівців первинної ланки. Лікар первинної допомоги допомагатиме визначитися щодо  необхідності тестування для тих пацієнтів, які дійсно цього потребують;

Послуги з супроводу та профілактики ВІЛ – це, насамперед робота з населенням, що знаходяться в групах ризику інфікування вірусом імунодефіциту. Ці послуги включають проведення тестування, програму обміну шприців та голок, консультації для людей, які дізналися, що мають ВІЛ-інфекцію та психологічну підтримку. Усі витратні матеріали (швидкі тести, презервативи, шприці тощо) для надання цих послуг є  в наявності – їх закупили міжнародні партнери.