портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

9 березня - другі роковини авіаудару російських окупаційних військ по лікарні Маріуполя

Опубліковано 09 березня 2024 року, 07:15

Два роки тому, 9 березня 2022 року, російські окупаційні війська здійснили авіаудар по лікарні міста Маріуполя Донецької області. Бомбардування медичного закладу стало одним з тисяч воєнних злочинів, які вчинили окупаційні війська рф на Донеччині.

Унаслідок цього злодіяння рашистів був повністю знищений пологовий будинок № 3 та частково знищено лікарню (дитяче відділення і терапію) у центрі Маріуполя. Окупантів не зупинило навіть, що вони гатили туди, де було багато мам з дітьми.

Через завданий ворогом авіаудар 17 людей постраждало, а троє померло. Одна з породіль, яка потрапила під бомбардування лікарні в Маріуполі, померла разом із дитинкою. Жінку терміново доправили до іншої лікарні, де медики намагалися врятувати життя її та немовляти. За словами місцевого хірурга Тимура Маріна, у пацієнтки був розтрощений таз та відірване стегно. Усвідомлюючи, що втрачає дитину, жінка кричала «Убийте мене зараз», розповіли медики. Вони провели кесарів розтин, проте дитина не подавала ознак життя. «Понад 30 хвилин реанімації матері не дали результату», — також зазначив лікар. Вказується, що у хаосі авіаудару медики не встигли зафіксувати ім'я жінки до того, як її тіло забрав чоловік і батько.

Через тиждень, 16 березня 2022 року, російські військові здійснили авіаудар по будівлі Маріупольського драматичного театру. Тоді у приміщенні театру, яке використовувалося як бомбосховище, за різними даними, ховалися сотні людей. На площі біля будівлі було написано російською мовою попередження, що в будівлі перебувають діти. Скільки людей загинуло від авіаудару ‒ достеменно невідомо. Після трагедії у Маріупольській міськраді заявили про приблизно 300 загиблих. Інші джерела називають вдвічі більшу кількість вбитих.

28 березня 2023 року стало відомо, що наказ про бомбардування Драмтеатру, пологового будинку та дитячої лікарні в Маріуполі віддавав російський військовий злочинець, командир в/ч 75387, 960-го штурмового авіаційного полку рф полковник Сергій Атрощенко.

Керівник «Маріупольського телебачення» Микола Осиченко у своїх спогадах про події, що сталися у місті навесні 2022 року, називає їх як «суцільний воєнний злочин». За його словами, у лікарнях на той час вже не було вільних місць. Маріуполець каже, що в атакованому рашистами 9 березня 2022 року медичному закладі перебували як дорослі, так і діти.

«Пологовий будинок на той час – це була триповерхова будівля. Саме пологовий будинок до війни розташовувався на третьому поверсі, на другому вже за час повномасштабного вторгнення була дитяча травматологія, яка була вщент забита дітьми, пораненими дітьми. А на першому поверсі лікували всіх. Туди доповзали, доходили поранені люди, і їх там лікували, як могли, «латали» та відпускали додому, тому що місця не було», – поділився спогадами Осиченко.

Наступного дня після авіаудару, вчиненого 9 березня 2022 року, глава мзс росії лавров підтвердив, що саме російські військові скинули бомби на пологовий будинок у Маріуполі. Він та інші чиновники країни-агресора заявляли, що обстріляний пологовий будинок у Маріуполі нібито був захоплений українськими «екстремістами», а усередині не було пацієнтів та медиків. Тим часом західні журналісти задокументували напад і повідомили, що бачили принаймні кількох закривавлених вагітних матерів, які тікали від вибуху. Представники медіа змогли зустріти жертв нападу згодом в іншій лікарні. Одна з них унаслідок атаки втратила кілька пальців на ногах.

Україна і Захід різко засудили криваві діяння російських військових.

Президент України Володимир Зеленський та Високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель назвали дії росіян воєнним злочином. Обурення висловили тодішній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, прессекретарка Білого дому, яка обіймала цю посаду до 13 травня 2022 року, Джен Псакі та інші політичні діячі країн світу.

Маріуполь після його загарбання ворогом у травні 2022 року досі лишається окупованим російськими військами. Терор і цілеспрямоване винищення, які ведуть окупаційні війська рф проти цивільного населення міста починаючи з повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, забрали життя від 80 до 120 тисяч мирних мешканців Маріуполя. Майбутнє звільнення міста дасть змогу дізнатися про всі злочини окупантів проти маріупольців і притягнути до відповідальності всіх воєнних катів країни-агресора.

Сьогодні ворог продовжує завдавати ударів по цивільній інфраструктурі населених пунктів України, зокрема і лікарням. Одним із таких злочинів, вчинених рашистами проти мирного населення Донецької області, став ракетний удар 21 листопада 2023 року по лікарні міста Селидового, де в момент атаки перебували понад сто пацієнтів. Цей обстріл також призвів до травмування та поранення цивільних людей.