портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

9-й конгрес освітян «Код незламності освіти Донеччини» відкрився у столиці

Опубліковано 17 серпня 2023 року, 20:30

У Києві відкрився 9-й конгрес освітян «Код незламності освіти Донеччини», який проходитиме 17, 18 та 21 серпня 2023 року.

Найбільший форум працівників освітньої галузі Донецької області, що проводиться щороку, спрямований на консолідацію зусиль педагогічних колективів і фахівців, які працюють у різних напрямах, щодо організації навчального року, адаптації системи освіти до умов воєнних дій, вивчення інновацій, розуміння пріоритетів освіти через залучення експертів загальнонаціонального рівня. Спікери представили широкому загалу свої доповіді, дослідницькі матеріали та інші напрацювання.

Конгрес «Код незламності освіти Донеччини» триватиме три дні у змішаному форматі: 17-18 серпня в очному й 21 серпня – у дистанційному. Завершальний день форуму буде позначений проведенням масового заходу за участю вчителів-предметників та освітян усіх напрямів діяльності.

У конгресі «Код незламності освіти Донеччини» беруть участь представники Міністерства освіти і науки, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, керівники провідних установ і закладів освітньої галузі, зокрема Інституту модернізації змісту освіти, Державної служби якості освіти, Інституту освітньої аналітики, Українського інституту розвитку освіти та інших складників широкого Всеукраїнського освітнього компоненту.

Питання, що розглядаються на форумі, стосуються розвитку освіти в умовах воєнного стану, початку нового навчального року, міжрегіональної взаємодії, умов, в яких функціонують навчальні заклади Донецької області, проблем і перспектив освітньої галузі.

У день відкриття конгрес об’єднав в офлайн-режимі 124 учасника, без урахування спікерів та чисельних гостей. Також здійснювалась онлайн-трансляція через канал You Tube, до якої долучилися понад 2 тисяч осіб. Дискусії й обговорення у межах форуму проходять за участю представників управлінського складу освітньої галузі, й зокрема начальників управлінь освіти, керівників центрів професійного розвитку, педагогічних працівників різних категорій, включаючи директорів комунальних закладів освіти, інтернатів, спеціальних шкіл, закладів профтехосвіти, передвищої освіти Донецької області.

Спільний інтерес присутніх викликали доповіді про реалізацію на Донеччині концепції нової української школи «Рік НУШ – досвід є» та презентація досвіду освітніх ланок і пілотних закладів ЗСО, що реалізують державний стандарт базової середньої освіти. До участі у конференції долучилися й представники Львівської та Рівненської областей, які є партнерами донеччан у багатьох напрямах роботи.

Відкриваючи конгрес, заступниця голови Донецької облдержадміністрації, керівника військово-цивільної адміністрації Юлія Костюніна зазначила: «Конгрес освітян Донеччини є однією з найбільш очікуваних і значущих подій для педагогів нашої області. Він був започаткований в буремні 2014-2015 роки, і з того часу він став потужним організмом розвитку освіти нашого краю. У складний для нашої країни час конгрес освітян проходить уже вдев’яте. Він єднає педагогічну спільноту і проходить у місті Києві на базі Національної академії педагогічних наук України. Щиро дякую нашим партнерам, які прийняли педагогів Донецької області й надали їм можливість, як і раніше, відчути плече підтримки своїх колег, обговорити майбутнє освіти. Сьогодні освітня галузь переживає не найкращі часи. За роки пандемії COVID-19 і після повномасштабного російського вторгнення наші діти зазнали значних освітніх втрат. Тимчасова окупація, бойові дії, тривале перебування в укриттях, відсутність електроенергії, нестабільний психоемоційний стан - це лише деякі з зовнішніх чинників, що негативно позначаються на якості освіти дітей. Новий навчальний рік теж буде непростим. Але незважаючи на це, понад 144 тисяч здобувачів освіти навчатимуться в закладах Донецької області. Їм надаватимуть освітні послуги понад 14 тисяч педагогів. Попри всі труднощі та виклики ви, освітяни Донеччини, продовжуєте працювати і навчати дітей, виховуєте патріотів. І не просто працюєте, а гідно представляєте нашу область на учнівському полі, на всеукраїнських фахових конкурсах і змаганнях, численних заходах міжнародного рівня. Наші з вами здобутки дійсно є значними. Російська агресія принесла лихо і страждання, але не зламала нас з вами. Кожен на своєму робочому місці, ми продовжуємо боротися за свободу і незалежність України, і ми неодмінно переможемо!».

Юлія Костюніна підкреслила, що в межах ініціативи Міністерства освіти і науки України реалізується проєкт із забезпечення учнів і вчителів гаджетами для навчання, і висловила щиру вдячність усім партнерам, які простягнули руку допомоги й за підтримки яких працівники закладів освіти та учні отримали комп’ютерну техніку.

«Перспективи розвитку освіти Донецької області після війни є масштабними. Завдяки спільним зусиллям регіон зможе забезпечити молодому поколінню гідне майбутнє. Сьогодні, в умовах воєнного стану, ми продовжуємо формування ефективної освітньої мережі, реалізацію проектів Нової української школи. У цей непростий час ви, освітяни, робите все можливе й неможливе, працюєте в умовах постійного стресу та небезпеки. І це - ваш особистий внесок в Перемогу над ворогом. Я вірю, що разом ми збудуємо краще майбутнє для наших дітей. Дякую вам, дорогі колеги, за наполегливу працю, за відданість своїй професії і вітаю педагогічну спільноту Донеччини з прийдешнім новим навчальним роком», - наголосила Юлія Костюніна.

Директор департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації Тетяна Сідашева, звертаючись до учасників і учасниць конгресу, сказала: «Ми дуже вдячні вам, що, попри повномасштабне російське збройне вторгнення, робимо свою важливу справу. І наш спільний внесок в Перемогу - це саме надання якісної освіти нашій молоді».

Тетяна Сідашева зауважила, що конгрес освітян Донеччини у 2023 році об’єднує педагогічних працівників області загальним прагненням пошуку шляхів відновлення освітньої системи регіону в повоєнний час, обговорення перспектив реформування освіти в надскладних умовах роботи, забезпечення безпекових питань існування закладів освіти, генерації ідей швидкого післявоєнного відновлення освітніх осередків Донецької області, пошуку відповідей на виклики, що існують.

Свої вітання учасникам конгресу адресували директор Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України, директор Інституту педагогіки НАПН України, віце-президент Національної академії педагогічних наук України Олег Топузов та заступник директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», доктор педагогічних наук, професор Юрій Завалевський.

Видовищною подією першого дня конгресу стало проведення флешмобу «Незламні в освіті - незламні у війні». Під час символічного розкриття коду незламності освітян Донеччини учасники конгресу написали на кольорових папірцях свої заповідні мрії та побажання. Найбільш масовим із них стало побажання «Перемоги!».

Цього ж дня на відкритій діалоговій панелі «Стратегія розбудови безпечного і здорового освітнього середовища» за участю міжнародних партнерів та державних служб і структур модератор та спікери обговорили з присутніми питання розбудови безпечного та здорового освітнього середовища Донецької області.

Робота учасників форуму проходила також у секціях із актуальних питань освіти Донеччини. Круглий стіл «Проблеми організації освітнього процесу та шляхи їх вирішення в умовах воєнного стану», заходи «Нові можливості та виклики: спеціальна та інклюзивна освіта», «Освітній простір дошкілля: продовжуємо розпочате (управлінський аспект)» відбулися за участю представників департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації, управлінь освіти територіальних громад, науковців та науково-педагогічних працівників, фахівців центрів професійного розвитку, керівників професійних спільнот і педагогів, психологів, соціальних педагогів закладів дошкільної освіти, ЗЗСО, активістів громадських освітніх організацій, волонтерів.

18 серпня конгрес «Код незламності освіти Донеччини» продовжить свою роботу в очному форматі.