22 серпня 2016 року у приміщенні Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) відбувся брифінг, у якому взяли участь керівники та представники української та російської сторін СЦКК, представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та Донецької обласної державної адміністрації (ДонОДА). На порядку денному розглядалось лише одне питання – ситуація, що склалася навколо ПрАТ «Бахмутський аграрний союз».
Головний інженер підприємства Олександр Іванович Колода повідомив присутнім про те, що на теперішній час втрачено можливість здійснювати необхідний контроль за технічним станом накопичувача відходів тваринництва. Це пов’язано, насамперед, із постійними провокативними обстрілами території підприємства з боку незаконних збройних формувань т.зв. ДНР. У зв’язку з цим існує достатньо висока вірогідність порушення конструктивної цілісності накопичувача, що може призвести до катастрофічних наслідків для навколишнього середовища. Одночасно з цим, підприємство позбавлено можливості в рамках технологічного циклу утилізувати відходи традиційним шляхом, а саме, розпилюванням на полях, що належать підприємству, водного розчину відходів, що у підсумку вже призвело до накопичення такої кількості відходів, яку складно контролювати взагалі.
Актуальність та болючість порушених питань також підтвердив у своєму виступі заступник начальника управління - начальник відділу методологічного забезпечення впровадження реформ управління з впровадження реформ та розвитку сільської місцевості Департаменту розвитку сільської місцевості, впровадження реформ та агропромислового комплексу ДонОДА Сергій Геннадійович Васюкевич. Він, зокрема, зазначив, що на теперішній час не існує альтернативних шляхів вирішення проблеми, окрім як забезпечити гарантовано безпечний доступ технічного персоналу підприємства до накопичувача з метою проведення регламентних робіт та прийняття рішення щодо утилізації відходів відповідно до технологічного циклу підприємства.
В свою чергу, заступник директора департаменту – начальник управління організації цивільного захисту населення і території Департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи ДонОДА Олександр Сергійович Редька підкреслив, що незабаром настане осінній період (дощі), що ще більш загострює ситуацію, яка у будь-який момент може перетворитися на екологічну катастрофу регіонального масштабу. Він звернув увагу присутніх, насамперед, представників російської сторони СЦКК, на той факт, що у цьому випадку, за рахунок особливостей рельєфу місцевості та розташування водозаборів на річці Сіверський Донець, найбільше постраждають від наслідків можливої надзвичайної ситуації техногенного характеру саме мешканці тих районів Луганщини, що є тимчасово непідконтрольними українській владі.
Підсумовуючи, сподіваємось, що учасники заходу зроблять все, що від них залежить, для покращення ситуації, що склалася на цій ділянці лінії розмежування сторін. Бо це є єдиний шлях розв’язання проблеми, що потребує негайного вирішення.
За інформацією Департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи