Екологічна програма, покликана створити умови для збору, сортування та переробки 90 відсотків твердих побутових відходів до 2030 року, реалізується у Донецькій області. Про це повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації Сергій Натрус.
Сьогодні хід будівництва сміттєперевантажувальної станції із сортувальним обладнанням у місті Бахмут оглянув т.в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
«Сортувальна станція у Бахмуті є пілотним проєктом та частиною обласного комплексу поводження з відходами. Вона дозволить сортувати до 60 тисяч тонн сміття на рік та відбирати з відходів пластик, скло, метал та інші матеріали, які можуть бути перероблені та реалізовані. У перспективі такі станції з’являться по всій області, а на чотири регіональні полігони ТПВ потраплятиме не більше 10 відсотків побутових відходів», - зазначив Сергій Натрус.
Під час огляду станції т.в.о. міністра високо оцінив напрацювання обласної влади у реалізації екологічних програм.
«Після завершення будівництва ми спільно покажемо всій країні приклад, як має розвиватись система управління відходами. І не тільки говорити чи малювати плани, а ділитися досвідом, як це має працювати на територіях, започаткувати діалоговий майданчик при міністерстві, залучати до цього процесу всі області. Подібні об’єкти, я впевнений, повинні масштабуватись по всій країні, причому у геометричній прогресії. Впевнений, що те, що тут робиться, робиться від чистого серця, для України, для того, щоб комфорт життя щодня підвищувався», - наголосив Руслан Стрілець.
Сміттєперевантажувальна станція із сортувальним обладнанням у Бахмуті будується в рамках програми президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Роботи вже на завершальній стадії, наразі триває монтаж обладнання. Після запуску станції буде створено 39 нових робочих місць з перспективою їх збільшення.
![](/storage/app/thumbnails/24d/23d/58c/whatsapp-image-2021-12-18-at-121149-2_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/a5a/146/66f/WhatsApp Image 2021-12-18 at 12.11.48_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/bc5/672/4e7/WhatsApp Image 2021-12-18 at 12.11.49_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/5bf/0c3/64f/WhatsApp Image 2021-12-18 at 12.11.54_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/36b/102/4a4/WhatsApp Image 2021-12-18 at 12.11.52_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/4cb/c30/21d/WhatsApp Image 2021-12-18 at 12.11.50_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/05d/2e6/33b/WhatsApp Image 2021-12-18 at 12.11.51_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/0ea/ee5/8a7/WhatsApp Image 2021-12-18 at 12.11.55_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/b15/b10/496/whatsapp-image-2021-12-18-at-121152-1_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/bb2/fdd/ecb/whatsapp-image-2021-12-18-at-121151-1_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/a1b/a62/575/whatsapp-image-2021-12-18-at-121149-1_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/bd2/e51/43e/whatsapp-image-2021-12-18-at-121148-2_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/cdd/8c0/ffe/whatsapp-image-2021-12-18-at-121150-1_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/67c/6fc/499/whatsapp-image-2021-12-18-at-121155-1_820x360.jpeg)