Напередодні, 17 жовтня, у м. Дніпро проведено тренінг «Виявлення потенційних випадків торгівлі людьми і перенаправлення для отримання допомоги». Участь взяли представники та представниці управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації та 19 військових адміністрацій Донецької області: Сіверської, Мар’їнської, Добропільської, Великоновосілківської, Хлібодарівської, Миколаївської, Покровської, Слов’янської, Бахмутської, Дружківської, Новодонецької, Очеретинської, Іллінівської, Андріївської, Шахівської, Курахівської, Криворізької, Гродівської та Волноваської. Тренінг пройшов за такими тематиками: Торгівля людьми: Міфи та стереотипи. Огляд ситуації з торгівлею людьми на міжнародному та національному рівні. Тенденції торгівлі людьми в умовах війни і гуманітарної кризи. Прямі і непрямі індикатори торгівлі людьми. Методи виявлення постраждалих. Етапи торгівлі людьми. Засоби здійснення вербування. Форми торгівлі людьми. Національний механізм взаємодії. Перенаправлення. Надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми. Важлива та цікава інформація демонструвалася в цікавій формі у вигляді інтерактивних вправ, демонстрації фільму «Що таке торгівля людьми?» https://youtu.be/1RAtdHZQ9j0, обговореннях та практичній роботі в малих групах.
В Андріївській громаді відбулася вулична інформаційно-просвітницька акція. Під час акції роздали інформаційні буклети, які містять інформацію про проблему торгівлі людьми, види допомог особам, які постраждали від торгівлі людьми та інформацію для громадян, які збираються працювати за кордоном. Також Андріївським сільським центром культури та дозвілля було проведено акцію до Європейського дня протидії торгівлі людьми, з метою підвищення рівня обізнаності населення Андріївської громади в питаннях попередження потрапляння в складні ситуації, пов’язані з торгівлею людьми.
Спеціалістами відділу у справах сім'ї, молоді та спорту Добропільського міської ради було проведено ряд заходів: інформаційний тематичний онлайн захід та для представників та волонтерів СпівДія ХАБ Донецьк було організовано перегляд соціальних тематичних відеороликів на тему: «Робота за кордоном та торгівля людьми».
У молодіжному центрі «Ініціатива» Черкаської громади проведено інформаційно-просвітницьку годину «Торгівля людьми. Як уберегти себе від пастки рабства?».
Бахмутським центром професійно-технічної освіти проведено онлайн-вебінар. Познайомили учасників вебінару з національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми в умовах воєнного стану.
З нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми спеціалістами відділу культури, туризму, молоді та спорту Білозерської міської ради був проведений онлайн круглий стіл для молоді, на якому обговорювалось питання ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми та підвищення рівня компетентностей молоді для свідомого вибору їх життєвого шляху, професійного та кар'єрного розвитку, враховуючи їхні власні інтереси, можливості та потреби ринку праці України та закордоном.
Відділом сім'ї, молоді та спорту Мирноградської міської ради було проведено круглий стіл на тему «Попередження торгівлі людьми».
У Гродівській громаді пройшла вулична акція «Протидій торгівлі людьми». Її головна мета - підвищення рівня обізнаності щодо потенційної небезпеки, нелегального працевлаштування та актуальності таких понять, як торгівля людьми та експлуатація. В інформаційних буклетах представлені поради, як можна захистити себе. Крім цього, проведено інформаційну годину на тему «Боротьба з торгівлею людьми. Людина – не товар!». Присутні дізнались про популярні міфи стосовно торгівлі людьми серед населення, правила безпеки, як зрозуміти, що ви в небезпеці, що робити, якщо це вже сталось, як убезпечити себе та рідних від торгівлі людьми та багато іншої корисної інформації.
Практичним психологом Мар’їнської громади проведено інформаційні години «Торгівля людьми – прояв сучасного рабства», метою яких є підвищення загального рівня правової свідомості дітей та молоді, формування навичок безпечної поведінки під час подорожі, у новому місці перебування та вдома, виховання поваги до прав та основних свобод людини, толерантне ставлення до потерпілих від торгівлі людьми.
Навчальними закладами Очеретинської громади проведено відеолекторії, виховні бесіди, інформаційні хвилинки «Людина – не товар».
У Шахівській сільській військовій адміністрації провели інформаційну акцію для населення, нагадали жителям громади, як діяти та куди звертатися у випадках торгівлі людьми. 16 жовтня в приміщенні молодіжного центру КВЕСТ був організований і проведений круглий стіл на тему: «Торгівля людьми - злочин перед людством !»
У селі Новополтавка у «Кімнаті для просвітницької роботи для жінок, постраждалих від насилля села Новополтавка та навколишніх сіл» організовано інформаційну викладку «Протидій торгівлі людьми». Під час проведения заходів молодіжного центру Енеджайзер розповсюджено інформаційні листівки «Поради, які будуть корисними перед поїздкою за кордон» та буклети з контактними телефонами «гарячих» ліній з протидії торгівлі людьми. Отримана інформація, безперечно, стане у нагоді та убереже від необдуманих вчинків та неправильних рішень при працевлаштуванні. Олександрівською публічною бібліотекою було проведено вуличну акцію з розповсюдженням інформаційних пам'яток «Комплексна допомога цивільному населенню, яке зазнало експлуатації чи насильства».
Для учнів 7 та 10 класу Криворізької громади провели бесіди «Торгівля людьми: як уберегтися від небезпеки». Під час бесіди розглядалися дієві напрямки діяльності щодо запобігання торгівлі людьми, обговорювалися передумови виникнення і способи викорінення цього негативного явища у суспільстві, а також піднімалися питання щодо об’єднання зусиль у боротьбі зі злочинними проявами сучасної работоргівлі в умовах війни.
Заклади освіти Святогірської громади долучилися до низки заходів «Як не стати жертвою работоргівлі», «Що таке торгівля людьми і чому вона продовжує існувати?», «Великі права маленької дитини».
В освітньому просторі Сіверської громади у місті Дніпро відбувся просвітницький захід для учнівської молоді - круглий стіл «Людина – не товар». Його мета – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.
У Покровській бібліотеці організовано виставку-пересторогу «Ні – торгівлі людьми». Співробітники Срібненського сільського клуба та бібліотеки-філії № 24 представили відвідувачам інформ-хвилинку «Людина не на продаж: не стань товаром», де кожен відвідувач отримав можливість ознайомитися з правовими нормами українського та європейського законодавства із протидії торгівлі людьми, статтями з правових збірників та періодичних видань.
Також усі громади долучилися до ініціативи Міністерства соціальної політики України з поширення тематичних матеріалів та контактних телефонів на офіційних сторінках.
За інформацією управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації