портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У шкільних навчальних закладах області стартував проєкт «Українська Донеччина»

Опубліковано 19 жовтня 2023 року, 10:49 , Державний архів області

Держархів області спільно із департаментом освіти і науки облдержадміністрації запровадив регіональний культурно-просвітницький проєкт «Українська Донеччина».

Проєкт направлено на патріотичне виховання молоді, формування у неї національної свідомості, поваги до культурного та історичного минулого Донеччини та залучення школярів до вивчення історії.

17 жовтня Держархівом області та архівними установами військово-цивільних адміністрацій, міських рад та районних державних адміністрацій в рамках проєкту проведено перший урок «Історія заселення території сучасної Донецької області».

Держархів області втілює проєкт спільно з учнями 10-11 класів Соледарської загальноосвітньої школи I-III ступенів N 13 Бахмутського району, Желаннівського навчально-виховного комплексу Очеретинської селищної військово-цивільної адміністрації Покровського району та Очеретинського навчально-виховного комплексу Очеретинської селищної військово-цивільної адміністрації Покровського району.

Учні дізнались про історію заселення території Донецької області кочовими племенами періоду Дикого поля, перебування її під Золотою Ордою, колонізацію запорізькими та донськими козаками; виникнення перших міст, зародження промислів та промисловості; окупацію російською імперією та срср; формування етнічного складу, а також відстежили нерозривний зв'язок Донеччини з Україною.

Багато років росія поширювала пропаганду образу «російського Донбасу – Донецької та Луганської областей», але через історію розвитку нашого краю можна побачити та проаналізувати зв'язок Донеччини із Україною.

Декілька століть російська імперія, а потім срср знищували будь-які згадки або натяки на українське. За різними підрахунками царатом та союзом видано близько сотні наказів на заборону української мови. Водночас московити привласнювали собі наші здобутки – письменників (М.Гоголь, А.Чехов), художників (І.Рєпін, К.Малевич), композиторів (П.Чайковський, С.Прокоф’єв), вчених (І.Сикорський, М.Амосов).

Це призвело до того, що корінні жителі Донеччини почали вважати російську мову «рідною». Хоча ще декілька поколінь тому наші прабабусі та прадідусі розмовляли українською.

Зростання напруження у стосунках України та росії в період незалежності призвело до появи нібито «наукових досліджень» про «істинно російську суть Донбасу» і протиставлення його іншим регіонам країни. Проте, в основу цих робіт покладено «аналіз» корінного населення Донеччини та Луганщини в тих населених пунктах, де більшість складали росіяни, ігноруючи загальне співвідношення українців і росіян в цих областях.

Відсутність виключно проросійської орієнтації населення Донеччини підтверджується і тим, що абсолютна більшість жителів підтримала проголошення України незалежною державою.

А у 2013-2014 роках Донеччина на мітингах за Єдину Україну піднялась на захист свого українського минулого і свого майбутнього в Україні. За ті декілька місяці, впродовж яких люди виходили на мітинги та підтримували Єдину Україну та євроінтеграцію, остаточно знищився російський міф про «проросійський Донбас».

На жаль, на довгі дев’ять років росія окупувала частину Донеччини та продовжує розповідати місцевому населенню фейки про «особливе походження» і зв’язок з московією, та застосовує активну пропаганду.

Проте генетична пам’ять сильніша за пропаганду і рух опору продовжує діяти на тимчасово окупованих територіях Донеччини.

І одного дня в кожному населеному пункті Донеччини замайорять українські прапори і люди на вулицях голосно скажуть «Донеччина – це Україна!».

За інформацією Державного архіву області