Під гаслом "Рівність=гідність" пройшов багатосторонній діалог «Розширення можливостей громад для запобігання гендерно зумовленому насильству в Україні». Подію організовала ГО «Інтерньюз-Україна» у межах проєкту «U4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні» за підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні.
Учасниками дискусій стали молоді чоловіки та жінки, а також представники громадянського суспільства, місцевої влади, силових структур і сфери освіти з Дніпропетровської, Донецької та Полтавської областей.
На заході представили проміжні результати проєкту EU4Recovery (компонент ГО “Інтерьюз-Україна”), проведели панельну дискусію на тему «Залучення та роль чоловіків в подоланні гендерно зумовленого насильства».
Також представлено напрацювання на тему: «Просування гендерної рівності: досвід Полтавської області», «Подолання стереотипів щодо гендерної рівності: досвід молодих чоловіків Дніпропетровської області». Активна молодь Донеччини презентувала тему «Молодіжний активізм та просування гендерної рівності в умовах війни в Донецькій області».
Представник управління сімʼї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької ОДА висловився щодо викликів у роботі з цільовими аудиторіями через призму теорії змін для попередження гендерно зумовленого насильства та виступив фасилітатором групової роботи на тему “Підготовка планів з запобігання ГЗН, спрямованих на різні цільові групи через призму теорії змін”.
Декілька висновків з події:
🔷 Дотримання гендерної рівності — одна з ключових умов вступу України до ЄС. Хоч це питання є пріоритетним для всіх розвинених країн, за оцінками Програми розвитку ООН світові потрібно 298 років для досягнення гендерної рівності.
🔷 Робити кроки до рівності можна щодня: говорити з друзями про гендерні проблеми чи повісити в офісі плакат із номерами гарячій лінії для постраждалих від насильства. А дітям — показувати приклад тата, що з повагою ставиться до мами, засуджує насильство й підтримує будь-яке хобі незалежно від статі.
🔷 Масова культура підштовхує жінок і чоловіків до того, щоб критерієм успіху їхнього життя була реалізація в одній ролі. Для жінок — це одруження й народження дитини, для чоловіків — товстий гаманець.
🔷 Токсична маскулінність часто є наслідком суспільних очікувань. Першим кроком має стати розширення кількості соціальних ролей для жінок і чоловіків.
🔷 У навчальних закладах потрібно вводити курси з гендерної теорії та самооборони для дівчат, покращувати вже наявні й створювати нові освітні програми. Також треба проводити роботу з учнями й студентами щодо посилення впевненості в собі й розуміння, як поводитися в різних ситуаціях.
Захід організовала Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки) у межах проєкту «EU4Recovery - Розширення можливостей громад в Україні» (EU4Recovery) за фінансової підтримки Європейського Союзу.
![](/storage/app/thumbnails/636/d2e/b94/412758276_685553860425223_6816667240660553075_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/3ae/c87/d95/411042330_685554110425198_3392453224025334902_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/16b/88a/ac4/411035716_685553893758553_6373587077965034658_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/8c9/578/777/411045860_685554160425193_2230812130118613867_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/dad/d9b/90a/411051844_685554520425157_1288690923779219914_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/91a/81a/f64/411052080_685554057091870_8082029907305310512_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/a32/2b3/e5e/411062441_685554273758515_8016681772772537396_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/060/f0d/f52/411065044_685554000425209_2286825031413710734_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/1e7/761/7e3/411065445_685554233758519_8420607084780488785_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/52f/d17/c52/412719001_685554447091831_3130928971726412506_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/3c5/0c8/86e/412737406_685554570425152_4340110440563733323_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/b30/c27/9f0/412775481_685553947091881_1134195994313115970_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/abb/32b/319/412820534_685554677091808_5890676950505811511_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/6c0/2da/329/412847769_685554377091838_7253527398721013711_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/1c1/273/ac4/412870455_685554640425145_7435014351859195186_n_820x360.jpg)