




Заступник голови Донецької обласної державної адміністрації Ігор Бойко взяв участь у засідання Координаційного штабу з проведення евакуаційних заходів та ефективного реагування на масове переміщення населення під головуванням Віце-прем’єр-міністра з відновлення України - Міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби.
Під час засідання присутні заслухали доповіді обласних військових адміністрацій щодо безпекової ситуації в регіонах та необхідності евакуації населення, а також обговорили плани щодо подальшої діяльності Координаційного штабу з проведення евакуаційних заходів та ефективного реагування на масове переміщення населення. Особливу увагу приділили питанню щодо покриття потреб у засобах захисту для дітей (бронежилетів та шоломів). Обговорили проблемні питання, які виникають у процесі евакуації та шляхи їх вирішення.
Ігор Бойко доповів, що на сьогодні триває обов’язкова евакуація в примусовий спосіб дітей з їх батьками, особами, які їх замінюють або іншими законними представниками з шести населених пунктів Краматорського та Покровського районів, де залишаються 25 дітей.
З початку проведення заходів з обов’язкової евакуації в примусовий спосіб з населених пунктів Донецької області загалом евакуйовано 14897 дітей. З 295 визначених населених пунктів області евакуйовано всіх дітей.
Евакуація здійснювалася у Закарпатську, Волинську, Київську, Кіровоградську, Черкаську, Чернівецьку, Івано-Франківську, Дніпропетровську, Львівську, Полтавську, Вінницьку, Хмельницьку та Тернопільську області.
“Пошук місць тимчасового проживання здійснюється у тісній співпраці Донецької ОДА з приймаючими облдержадміністраціями та ГО «Координаційний гуманітарний центр». Евакуація та розміщення одиноких маломобільних осіб здійснюється у співпраці з Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою України, БО «БФ Схід СОС» та ГО «Проліска». Евакуація та розміщення сімей з дітьми здійснюється у співпраці із Закарпатською ОДА, БО «БФ «Спасемо Україну», БО «БФ Схід СОС» та ГО «Проліска». Для проведення евакуації створено транзитний пункт у місті Павлоград. Послугами транзитного пункту щодня, в середньому, користуються від 150 до 200 осіб", - повідомив Ігор Бойко.
Також протягом засідання були розглянути проблемні питання, пов'язані з евакуацією цивільного населення, надані відповідні доручення щодо їх вирішення.




