портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
або
Слідкуйте за нами в соц.мережах:

Дике поле — голос Донеччини про українську силу, пам’ять і майбутнє

Опубліковано 15 липня 2025 року, 19:41 , Управління культури і туризму облдержадміністрації

Логотип фестивалю Дике поле – сокіл, що летить над степом
Заступник голови облдержадміністрації Олександр Шевченко
Начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Вікторія Точена
Картини Дикого поля
Роботи у номінації фотомистецтво
Декоративно-прикладне та ужиткове мистецтво фестивалю
Попередній слайд
Логотип фестивалю Дике поле – сокіл, що летить над степом Заступник голови облдержадміністрації Олександр Шевченко Начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Вікторія Точена Картини Дикого поля Роботи у номінації фотомистецтво Декоративно-прикладне та ужиткове мистецтво фестивалю
Наступний слайд
Логотип фестивалю Дике поле – сокіл, що летить над степом

Дню Української Державності цьогоріч був присвячений відкритий VIII щорічний історико-культурний фестиваль «Дике поле. Шлях до Європи», започаткований управлінням культури і туризму облдержадміністрації за підтримки Донецької облдержадміністрації з 2016.

З вітальним словом до учасників події звернувся заступник голови облдержадміністрації  Олександр Шевченко, який зазначив, що проведення заходу в День Української Державності є символічним. Історико-культурний фестиваль, заснований у 2016 році, презентував історію країни в різні періоди її розвитку – від скіфської доби до подій сучасної російсько-української війни. 

І якщо формат заходу тимчасово змінений, то незмінним залишається його ідея, яка є потужною силою проти маніпуляцій історичними фактами в умовах інформаційної війни РФ проти України.

Цього року межі та форми проведення фестивалю були розширені і до участі в ньому долучились екологічні, природоохоронні, освітні та культурні інституції з 10 областей України, серед яких представники Донеччини відігравали ключову роль.

Головна частина фестивалю – наукова конференція, як платформа для обговорення актуальних питань екології, природокористування та охорони довкілля, зібрала представників наукової спільноти з багатьох областей України. Науковці Національної академії наук України, доктора історичних наук, наукові співробітники музеїв, краєзнавці, історики та студенти на локації «Степовий університет» представляли свої напрацювання, досвід, відкриття та проблеми, з якими історична, краєзнавча та екологічна галузі стикаються під час війни.

Результатом конференції буде видання збірки наукових робіт «Дике поле: природа, історія та сучасність українського степу» (третє видання) та збірника аматорських літературних творів (друге видання), які стануть вагомим внеском у збереження культурної та природної пам’яті про степову Україну - її унікальність і красу.

Окрім наукових доповідей на фестивалі була представлена творчість учасників в інших локаціях: «Образотворча», «Фотомистецтво», «Декоративно-прикладне та ужиткове мистецтво». Всього у фестивалі взяли участь майже 130 майстрів і митців та подано до розгляду більше 180 робіт.

Фестиваль «Дике поле. Шлях до Європи» став важливим символом нашої історичної пам'яті та національної самосвідомості, а для ворога це маркер стійкості української культури. Сьогодні, як ніколи, ми розуміємо, що історія — це не лише минуле, це те, що болить у нашому теперішньому і кличе до дії в майбутньому. Ми стали свідками і учасниками нового розділу — боротьби за право бути собою, за право належати до європейської родини, за цінності, які десятиліттями зневажали, а тепер ми за них стоїмо — з гідністю, зі зброєю, зі словом.  Вистоїмо! Збережемо! Переможемо!

Логотип фестивалю Дике поле – сокіл, що летить над степом Заступник голови облдержадміністрації Олександр Шевченко Начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Вікторія Точена Картини Дикого поля Роботи у номінації фотомистецтво Декоративно-прикладне та ужиткове мистецтво фестивалю