Донеччина, Луганщина та Дніпропетровщина сьогодні взяли участь у консультаціях щодо Рамкової програми партнерства між урядом України та Організацією об’єднаних націй, яка має стати основою для відбудови тих українських регіонів, які найбільше постраждали від війни.
Участь в обговоренні, яке відбулося у Дніпрі, взяли представники Донецької, Луганської і Дніпропетровської облдержадміністрацій, представники різних агенцій ООН, що працюють на території України, а також представники громадського сектору і бізнесу.
У своєму виступі заступник голови облдержадміністрації Денис Клюшников стисло описав стан справ на Донеччині в контексті повномасштабного російського вторгнення, в тому числі обсяги прямих і непрямих втрат економіки області від активних бойових дій.
Денис Клюшников підкреслив, що в Донецькій ОДА вже зараз розпочата робота з планування повоєнного відновлення області і найціннішим у втіленні цього плану є людський капітал.
– Ми бачимо шанс «перезавантажити» економічну структуру області, відійти від постачання сировини та виробництва продукції з низькою доданою вартістю, надавши перевагу циркулярній економіці, сучасним ресурсоефективним інноваційним виробництвам у традиційних та нових для області галузях економіки, – сказав він.
Також пан Клюшников висловив надію на плідну співпрацю із міжнародними партнерами:
– Ми розуміємо, що завдання відновлення регіону носять довгостроковий характер. Та більшість міжнародних організацій мають досвід так би мовити «реанімації» територій після війни, саме тому ми сподіваємося, що наша з вами співпраця буде продуктивною.
Своїм досвідом відновлення постраждалих територій поділилися також представники Луганщини і Дніпровщини, а також профільних агенцій ООН: Дитячого фонду, Міжнародної організації з міграції, Продовольчої та сільськогосподарської організації, Всесвітньої продовольчої програми, ООН Жінки та ПРООН.
Представники ООН сформулювали 4 стратегічні пріоритети, які організація має в Україні: людський капітал і динаміка населення; інклюзивне економічне зростання; мир, справедливість і сильні інституції; довкілля. Саме за цими напрямками відбувалися групові обговорення, за підсумками яких були розроблені рекомендації для ефективного партнерства на підтримку відновлення України та плідної співпраці з ООН.
![](/storage/app/thumbnails/cb3/c35/7b8/532325626_8163dea3_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/395/e81/ffc/423442_a3bf48df_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/3de/ce9/555/4324526_a56db64c_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/d7e/e87/1f2/4326536622_4c9cbc77_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/67f/2fe/7ef/43252662_66c4461b_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/731/59b/de0/5235522_ad29149b_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/21d/942/4dd/523627_a6bee8d9_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/a69/f7e/29d/5236642_351315b9_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/79c/145/1ae/525336742_3ea38207_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/59d/ea8/aa9/5323627_68442b0d_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/526/1f8/2bf/53252604bafba4_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/ef2/990/980/5325322_99e1d9f3_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/0d6/228/bca/5325352f21b0f73_820x360.jpg)