Фонд Східна Європа впроваджує проєкт «All4One: Комплексна програма психологічної та менторської підтримки ветеранів» в партнерстві з БО «БФ «Лінія Життя України» (LifeLine Ukraine). Він здійснюється за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Термін його реалізації: липень 2019 - березень 2020 рр.
Серед пілотних областей Дніпропетровська, Львівська та Донецька.
Загальною метою проекту є покращення добробуту та інтеграція ветеранів АТО /ООС і їхніх сімей за допомогою організації роботи гарячої лінії та програми психологічної підтримки, а також розвитку навичок та можливостей для працевлаштування ветеранів.
Основні завдання проекту
Гаряча лінія з надання психологічної підтримки
Організація LifeLine Україна забезпечить роботу короткого номеру, на якому працюватиме національна цілодобова «гаряча лінія» психологічної допомоги для ветеранів АТО / ООС. Як працюватиме «гаряча лінія»: в основі психологічної підтримки буде, зокрема, використаний підхід «рівний-рівному», тобто, ветерани, які пройдуть відповідне навчання, будуть працювати як професійні оператори кол-центру. Саме вони стануть вхідною точкою контакту для людей, які шукають допомоги. Послуга буде надаватися 24 години на добу 7 днів на тиждень.
Мотиваційна програма підтримки для ветеранів АТО / ООС
Для цього Фонд Східна Європа розробить спеціалізований тренінговий курс, учасниками якого стануть майбутні коучі з числа ветеранів АТО. Мета роботи коучів – працювати з ветеранами, щоб мотивувати їх та допомогти знайти себе в житті, поставити нові цілі та досягнути їх. Для цього буде набрано та підготовлено три групи тренерів, переважно з числа ветеранів АТО, по п’ять у кожній пілотній області. Тренери працюватимуть з тими, хто потребує підтримки, напряму, здійснюючи постійний супровід та консультування.
Професійне навчання та наставництво
Цей компонент покликаний допомогти ветеранам, що працюватимуть у тісному контакті з наставниками, отримати нові практичні професійні, так звані «м’які» навички , які наразі є вкрай важливими для покращення можливостей їх працевлаштування.
Групи наставників формуватимуться з представників бізнес-спільноти. Для наставників передбачений орієнтаційний семінар, де вони будуть проінструктовані психологом про те, як працювати з цією групою.
Таким чином, буде забезпечено всебічну психологічну та консультаційну підтримку, оскільки з кожним ветераном працюватиме пара «тренер + наставник».
Індивідуальні заходи включатимуть особисту роботу з наставниками, а групові - сприятимуть розвитку м'яких навичок, необхідних для покращення можливостей працевлаштування ветеранів та знайомству з потенційними роботодавцями. Планується, що в Києві відбудеться п’ять таких заходів.
У регіонах для допомоги ветеранам у працевлаштуванні та знайомству з потенційними роботодавцями буде організовано 9 мережевих заходів (3 у кожній пілотній області) за участю інших ветеранів, місцевих підприємств та бізнес-асоціацій.
Результати роботи проекту, включаючи тренінгові матеріали, мотиваційні та навчальні відео будуть широко розповсюджені серед цільової аудиторії.
Окрім того, всі напрацювання проекту будуть передані Державній службі зайнятості та Інституту підготовки кадрів держаної служби зайнятості та іншим профільним установам, які працюють у сфері підтримки ветеранів.
Важливим компонентом стане проведення інформаційно-просвітницької кампанії, спрямованої на привернення уваги до важливості інтеграції та працевлаштування ветеранів.
Окрім того, в рамках проекту буде актуалізоване питання статусу жінок-ветеранок. Зокрема, в пілотних областях буде проведено дослідження з метою вивчити основні проблеми, з якими стикаються жінки у мирному житті, а також проаналізовано ефективність наявних сервісів для жінок-ветеранок та на базі аналізу запропоновано нові моделі сервісів.
Проект також передбачає видання та поширення 1500 екземплярів книги «Батьки повернулися з війни», яка має на меті підготувати дітей військових до особливостей спілкування з батьками.