Ситуацію із заборгованістю по заробітній платі в Україні обговорили учасники засідання Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати, яке відбулося під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля сьогодні, 1 червня.
На Донеччині станом на сьогодні заборгованість із заробітної плати складає 646,2 млн гривень.
Найкритичніша ситуація – на вугледобувних підприємствах. Заборгованість з оплати праці перед працівниками державних шахт на сьогодні складає 153,1 млн гривень.
"Попри те, що Донецька обласна державна адміністрація не має прямих важелів впливу на ситуацію у вугледобувній галузі, ми не усуваємося від вирішення проблем шахтарів, розуміючи, що більшість вугільних міст області є монопрофільними, що робить їх економіку та населення суттєво залежними від стану справ на вугільних підприємствах», - зазначив голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.
Донецька ОДА неодноразово зверталася до вищих органів влади щодо необхідності наближення бюджетних асигнувань та виділення додаткового обсягу коштів на виплату зарплати шахтарям; разом із керівництвом підприємств та галузевих профспілок ініціювала необхідні зміни до законодавства; із Урядом та міністерством опрацьовує можливість збільшення у поточному році видатків за програмою «реструктуризація вугільної галузі» до обсягів, що забезпечать своєчасну та повну виплату заробітної плати шахтарям до кінця 2021 року.
Крім того, Павло Кириленко поінформував Прем’єр-міністра про ситуацію на інших підприємствах-боржниках, зокрема Костянтинівському ДНВП «Кварсит», ДП «Науково-дослідний інститут високих напруг», медицині, ДП «Компанія «Вода Донбасу».
Він зазначив, що борги по оплаті праці на життєво важливому для області підприємстві - компанії «Вода Донбасу» становлять 19,8 млн грн. Це - борги, які накопичилися у структурних підрозділах компанії, які працюють на окупованій території. Проблема ця комплексна, тому і підхід до її вирішення має бути системним, а відтак очільник області звернувся до Голови Уряду з проханням щодо взаємодії та сприяння.
«Потрібне неординарне рішення, - зазначив Денис Шмигаль. – Подавайте свої пропозиції, переконаний, що правильне рішення буде знайдене».
![](/storage/app/thumbnails/a68/508/158/206218737_990514365030984_5521889636304558346_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/812/8b5/ac5/209965365_990514438364310_6076347582318428090_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/91c/7c5/62a/209267914_990514381697649_5910780342020287494_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/91f/fbe/d2e/209624826_990514418364312_1218315872642833380_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/2b5/2e9/e7c/209531366_990514918364262_3268351551896498542_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/115/2a6/5ac/210760891_990514358364318_7769015443971371949_n_820x360.jpg)