портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Голова Донецької ОДА та міністр освіти обговорили шляхи розвитку вищої освіти та зустрілися із дітьми з окупованих територій

Опубліковано 16 липня 2021 року, 12:35

Шляхи розвитку вищої освіти обговорили сьогодні голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко та міністр освіти Сергій Шкарлет у Маріупольському державному університеті.  

Також очільник області разом із міністром  зустрілися із дітьми з окупованих територій, які вступили до МДУ. За перші 5 років роботи освітніх центрів «Донбас – Україна» та «Крим – Україна» до українських вишів вступили  8225 абітурієнтів з окупованих територій, із них 411 – саме в МДУ. 

На цей рік в університеті вже є 55 заявок на вступ від дітей з Донецька, Докучаєвська та інших окупованих міст. 

«Я чудово знаю, що зараз окупанти намагаються всіляко перешкодити молоді виїхати на вільну територію, штучно обмежуючи роботу КПВВ, тому особливо вдячний кожному з тих, хто, незважаючи на всі труднощі, зумів вирватись звідти і зараз готується до вступу в українські вищі навчальні заклади. Цьому сприяє і наша держава, яка в цьому році виділила 100 млн гривень на підготовку до вступу абітурієнтів з окупованої території та лінії розмежування», -  зазначив Павло Кириленко. 

Сергій Шкарлет  запевнив, що Україна відкрита для тих, хто прагне навчатися на вільній території, і забезпечить таких людей реальною підтримкою.

«Робимо все можливе, щоб діти з окупованих територій не відчували себе відірваними від батьківщини. Дякую усім, хто їм у цьому допомагає», -  сказав очільник області.