портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Інформаційний дайджест новин Уряду від 21 грудня 2018 року

Опубліковано 22 грудня 2018 року, 15:37 , Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Проект «Ukraine NOW: Eurotour» вже у Варшаві

Команда проекту «Ukraine NOW: Eurotour» на двоповерховому брендованому автобусі прибула до Польщі та готується до презентації бренда в Українському домі у Варшаві.

«Ми привезли з собою багато цікавого: книги, чудовий настрій та неймовірна VR-технологія, яка дозволить буквально "зануритися" в Україну та розглянути її з усіх боків», - розповідають учасники проекту.

Гості зможуть скористатися окулярами віртуальної реальності, за допомогою спеціальних налаштувань поширити фотографії через соціальні мережі і, звичайно, отримають подарунки.

За словами державного секретаря Міністерства інформаційної політики Артема Біденко, задача проекту - «перенести людей в Україну за допомогою технології віртуальної реальності, показати їм нашу країну, її красу і безліч цікавих місць. І водночас – це сучасна презентація, яка демонструє можливості, які Україна дає інвесторам, студентам, підприємцям».

Довідково

З 21 по 23 грудня 2018 року у країнах Європи відбудеться проект «Ukraine NOW: Eurotour», який реалізується за підтримки Міністерства інформаційної політики України. Команда проекту на двоповерховому брендованому автобусі «Ukraine NOW» відвідає Варшаву, Берлін та Прагу.

Заплановано зупинки на центральних площах міст з метою проведення громадських заходів, під час яких європейці зможуть більше дізнатися про Україну. Важливим завданням туру є також популяризація української мови на туристичних маршрутах Європи.

В рамках туру іноземцям буде презентовано новий бренд України Ukraine NOW, який був створений українською агенцією Banda в рамках роботи Комісії з питань популяризації України при Міністерстві інформаційної політики.

Розклад Євротуру:

21.12 – Варшава, Український дім у Варшаві.

22.12 – Берлін, Площа Alexanderplatz та Бранденбурзькі ворота, Посольство України в Федеративній Республіці Німеччини.

23.12 – Прага, Площа Миру, Посольство України в Чехії.


В Україні запустили Єдину систему авіабезпеки МВС: для рятувальників та гвардійців прибули перші гвинтокрили

В Україну сьогодні, 21 грудня, прибули перші два вертольоти Airbus Н225 Super Puma в рамках Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС.

Один з них передали підрозділам Державної служби з надзвичайних ситуацій, інший - Національної гвардії України. Всього до кінця 2021 року система авіаційної безпеки МВС в рамках українсько-французького контракту отримає 55 вертольотів Airbus.
Президент України Петро Порошенко заявив, що завдяки зусиллям команди МВС проект з авіаційної безпеки вдалося запровадити за рекордно короткий термін.

«Сьогоднішній день – непересічна подія, це яскраве свідчення укріплення матеріальної бази для наших прикордонників, для наших рятувальників, для нацгвардійців. А також це символ нашої активної співпраці з ЄС. Пройшло менше року, як ми обговорювали цей формат співпраці з Президентом Франції Емануелем Макроном, канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Треба відзначити ефективну роботу Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та всієї переговорної команди. А також на повагу заслуговує підготовка прикордонників, рятувальників, поліції та нацгвардії», – сказав Президент України.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що це лише перші ластівки Української системи авіаційної безпеки і до кінця 2021 року їх буде 55.

«160 днів тому, 14 липня – на День взяття Бастилії, а це ще вважається днем Республіки – ми підписали з французькою стороною безпрецедентний за масштабом контракт на закупівлю Україною 55 гвинтокрилів фірми Airbus Helikopters для Міністерства внутрішніх справ України. Сьогодні, у найкоротший день року, ми зустрічаємо перших великих ластівок. Ці багатоцільові потужні красені Airbus Helikopters Super Puma дають старт практичному етапу створення Української системи авіаційної безпеки. Державна служба України з надзвичайних ситуацій та Національна гвардія України стали потужнішими на 11 тонн кожна!» – сказав Арсен Аваков.

Міністр розповів, що у найближчі 3 роки підрозділи ДСНС отримають 21 гвинтокрил Н225 Super Puma, 10 - Н145 і 24 гвинтокрили Н125.

«Транспортування хворих, розвідка зон надзвичайних ситуацій, гасіння масштабних пожеж стануть можливими для Державної служби з надзвичайних ситуацій. Охорона та моніторинг кордону – для Державної прикордонної служби. Виконання спеціальних поліцейських функцій та розшук злочинців – для Нацполіції. Транспортування бійців і техніки, розвідка та виконання спеціальних операцій – для Національної гвардії», – зазначив очільник Міністерства.

Арсен Аваков наголосив, що МВС вивчило успішний досвід багатьох країн та розробило базову концепцію: усі гвинтокрили будуть мультифункціональними і в разі необхідності їх можна буде використовувати для вирішення будь-яких завдань.

Варто зазначити, в Україні буде розташовано центр технічного обслуговування цих гвинтокрилів, що дасть можливість обслуговувати не лише свої машини, але й брати замовлення європейських партнерів, зміцнювати кооперацію з Європейським Союзом.

«Я впевнений: система авіаційної безпеки МВС – це принципово нова якість життя для українців, це врятовані життя, захист і допомога у будь-якій важкій ситуації! Це сервіс і безпека для кожного у будь-якому куточку країни. Це міць та незалежність України», – наголосив Арсен Аваков.

Міністр подякував керівництву країни та французьким партнерам за підтримку та всебічну допомогу.


Мінекономрозвитку має намір запровадити інститут торгових представників у закордонних дипломатичних установах

20 грудня під час підсумкової прес-конференції Мінекономрозвитку Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів окреслив пріоритети роботи Мінекономрозвитку на 2019 рік за напрямком міжнародної торгівлі та просування експорту.

У сфері міжнародної торгівлі Степан Кубів окреслив два ключові завдання: підписання та подання на ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль, а також початок переговорів про укладення нової двосторонньої угоди між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії.

“У жовтні 2018 року Міністр зовнішньої торгівлі Великобританії Ліам Фокс підтвердив мені, що для Лондона є пріоритетом встановлення преференційних умов торгівлі з Україною без будь-яких затримок. Майбутня Угода базуватиметься на положеннях Угоди про асоціацію, стороною якої є Сполучене Королівство”, - зазначив Степан Кубів.

Також Мінекономрозвитку планує розпочати будівництво українського павільйону для ЕXPO 2020 у Дубаї. Радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Роксолана Підласа повідомила, що орієнтовна планова вартість будівництва національного павільйону складе $5,5 млн. “З метою оптимізації використання бюджетних коштів опрацьовується питання використання павільйону в якості будівлі Посольства України в ОАЕ після завершення ЕXPO 2020”, – розповіла Роксолана Підласа.

Також Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів повідомив про намір Мінекономрозвитку запровадити інститут торгових представників у закордонних дипломатичних установах: “Ми бачимо інститут торгового представництва як ефективний інструмент просування економічних інтересів України за кордоном. Наразі форма і процедури відпрацьовуються з Міністерством закордонних справ”.

В 2019 році Мінекономрозвитку також планує розробити та ухвалити секторальні експортні стратегії у кількох сферах:

машинобудуванні;

сфері інформаційно-комунікаційних технологій;

сфері технічного обслуговування та ремонту повітряних суден;

креативних індустріях, а також низку крос-секторальних стратегій.

"Секторальні стратегії дозволять нам не тільки сформувати стратегічне бачення щодо подальшого просування продукції перспективних секторів на зовнішніх ринках, але й виробити план дій щодо "закріплення» позицій на наявних ринках та виходу на нові”, – наголосив Степан Кубів.


Ігор Жданов: Кожний п’єдестал з прапором України - це внесок у зміцнення нашої єдності, соборності та незалежності

Урочиста церемонія «Спортивне Сузір’я» як завжди, зібрала спортсменів і тренерів, ветеранів спорту та спортивну громадськість України, аби підбити підсумки 2018 року.

Гостей, учасників та організаторів церемонії вітали Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк, президент Національного комітету спорту інвалідів Валерій Сушкевич, народний депутат, заступник Комітету Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму Микола Величкович.

“Ваші виступи та досягнення дарують всім нам та мільйонам українців велику надію на те, що в країні настане мир. Усвідомлення того, що кожний п’єдестал з прапором України - це внесок у зміцнення нашої єдності, соборності та незалежності. Четвертий рік триває російська агресія проти нашої країни. І я пишаюся тим, що завдяки вам, спортсменам і тренерам, функціонерам, спортивним науковцям та лікарям є впевненість у тому, що ми нація нескорених, яка вміє гідно долати всі труднощі та виклики”, - наголосив Ігор Жданов.

Він пригадав здобутки українських олімпійців, неолімпійців та паралімпійців року, що минає: перше “золото” України у фристайлі Олександра Абраменка, третє командне місце збірної України на ХІІ Паралімпіаді в Південній Кореї, нагороди наших юних атлетів на III Юнацьких олімпійських іграх в Буенос-Айресі.

“Багато було зроблено і це не кінець нашого шляху, а тільки початок, - наголосив Міністр. - Я вітаю всіх вас з успішним спортивним 2018 роком. Дякую кожному, хто долучився до перемог українського спорту, зробив свій внесок у цю велику справу. Дякую за командну гру та плідну співпрацю НОК України, профільному комітету ВРУ, НКСІУ, Спортивному комітету, федераціям з видів спорту. Щиро вітаю з наступаючими новорічними та різдвяними святами. Бажаю вам чемпіонського здоров’я, наснаги та позитивного настрою на весь наступний 2019 рік”.


Покрокове роз'яснення щодо зарахування випускників, які навчалися за державним замовленням, до інтернатури у 2019 році

Міністерство охорони здоров’я України надає роз'яснення щодо зарахування у 2019 році до інтернатури випускників, які навчалися за державним замовленням.

До 2017 року студенти-медики бюджетної форми навчання проходили навчання в інтернатурі за направленням від університету. Заклад вищої освіти (ЗВО) обов’язково працевлаштовував студента, що забезпечувало проходження інтернатури, і студент після цього 3 роки відпрацьовував.

З 2017 року випускники закладів вищої освіти медичного спрямування вільні у виборі місця роботи відповідно до частини першої статті 64 Закону України «Про вищу освіту», крім випадків, передбачених цим Законом. Тобто ЗВО не зобов’язані працевлаштовувати студента, а сам студент самостійно обирає перше місце роботи і проходження інтернатури. Водночас, відповідно до статті 26 Закону України “Про вищу освіту”, університет сприяє працевлаштуванню студента.

У 2019 році студенти-медики, які навчалися на бюджетній формі навчання, можуть або скористатись можливістю розподілу, або знайти самостійно місце працевлаштування з проходженням інтернатури.

Розподіл випускників проводиться відповідно до наказу МОЗ України №367

від 25.12.1997 не пізніше, ніж за 4 місяці до закінчення студентами закладу вищої освіти. Комісія зі сприяння працевлаштування випускників забезпечує видачу направлення на роботу випускників відповідно до спеціальності, набутої у закладі освіти, з урахуванням сімейного стану, стану здоров'я випускника, членів його сім'ї, академічної успішності, активності у науково-дослідній роботі і громадській роботі та побажань.

Більше читайте на сайті МОЗ.


Глава Уряду закликав громадян, які мають проблеми з призначенням субсидій, звертатися у спеціальні комісії при органах соцзахисту

Спеціальні комісії, які приймають рішення про призначення субсидій, мають враховувати всі життєві обставини людей, що подають заяви про надання державної допомоги. Про це сказав Володимир Гройсман під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді.

«У людей можуть бути різні випадки в житті. Для цього на місцях створені спеціальні комісії, які можуть розглядати життєві обставини кожної людини», – наголосив Володимир Гройсман.

Крім того, глава Уряду звернувся до представників органів соцзахисту. Він закликав стати на бік людини, яка «не має якоїсь довідки, але має реально низькі доходи та потребує допомоги держави».

За словами Прем’єр-міністра, відбувається постійний моніторинг діяльності таких комісій. «Якщо бачимо десь відхилення, намагаємось їх корегувати», – сказав він.


Степан Кубів: Україні потрібна візія майбутнього з горизонтом до 2050 року

20 грудня під час підсумкової прес-конференції Мінекономрозвитку Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів окреслив пріоритети роботи відомства на 2019 рік.

Так, зокрема, Степан Кубів наголосив на необхідності розробки довгострокового бачення розвитку країни: “Практикою багатьох прогресивних країн за останні десятиліття стала підготовка документів довгострокового сценарного передбачення. Це дозволяє урядам визначати та програмувати бажане майбутнє і реалізовувати проактивну політику, а не реактивну політику пристосування до змін”.

За словами Першого віце-прем’єр-міністра, Мінекономрозвитку розпочинає новий проект, в рамках якого будуть здійснені форсайт-дослідження із горизонтом в 10, 20 та 30 років наперед. Крім того, Міністерство планує розробити середньостроковий сценарій розвитку України на 5 років, який в свою чергу стане основою для формування візії майбутнього України із горизонтом до 2050 року.

Також Степан Кубів розповів, що Мінекономрозвитку візьметься за реформу стратегічного планування Уряду. Ми вже розробили проекти закону “Про державне стратегічне планування” та “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України”.

“Ці законопроекти у разі їх ухвалення змінять дискретний підхід до формування політики на системний та пов’яжуть всі документи Уряду між собою та з бюджетним процесом. Звісно, це скоротить розпорошення бюджетних коштів та дозволить концентрувати їх на досягненні пріоритетних цілей”, - наголосив Степан Кубів.


Степан Кубів: Агенція з підтримки державно-приватного партнерства розпочне роботу в 2019 році

20 грудня під час підсумкової прес-конференції Мінекономрозвитку Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів окреслив пріоритети роботи Мінекономрозвитку на 2019 рік за напрямком управління державною власністю.

Так, зокрема, Перший віце-прем’єр-міністр анонсував початок роботи Агенції з підтримки державно-приватного партнерства. Результатом функціонування Агенції стане підготовка проектів державно-приватного партнерства та, зокрема, концесії.

“Ви знаєте, що, як правило, такі проекти здійснюється для розбудови транспортної та соціальної інфраструктури, в тому числі житлово-комунальної сфери. Ці проекти дозволять не лише покращувати якість життя українців, але й забезпечуватимуть приріст інвестицій, нові робочі місця та зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів”, - наголосив Степан Кубів.

З іншого боку, в 2019 році продовжиться робота над новим проектом закону “Про оренду державного майна”, який передбачатиме реалізацію прав на оренду державної власності через систему Prozorro.Продажі.

Також Мінекономрозвитку продовжить працювати над підсиленням прозорості у сфері управління державною власністю. “Ми створюємо єдину базу даних звітності держпідприємств, які знаходяться в підпорядкуванні центральних органів виконавчої влади. Порядок подання звітності зміниться і повністю буде переведений в електронну форму. Для зручності користування цими даними, ми створимо відкритий веб-портал, який відображатиме основні фінансові показники по всіх державних підприємствах”, - розповів Степан Кубів.


В Одесі Міністр оборони України перевірив хід реконструкції та будівництва комплексу приміщень штабу Командування ВМС

Під час робочої поїздки до Одеського гарнізону Міністр оборони України Степан Полторак оглянув та перевірив хід реконструкції та будівництва комплексу приміщень штабу Командування ВМС в місті Одеса, які розпочалися у березні минулого року.

Командувач ВМС ЗС України адмірал Ігор Воронченко доповів керівнику оборонного відомства про плани подальшої розбудови сучасної інфраструктури базування, передислокації визначених військових навчальних закладів флоту, належного логістичного забезпечення військових моряків у пунктах постійної дислокації. Окрему увагу було приділено питанням соціального захисту військовослужбовців та членів їх родин.

Після завершення будівельних робіт військовослужбовці Військово-Морських Сил матимуть сучасну базу, яка включатиме штаб Командування флоту, Військово-морський інститут, коледж старшинського складу, ліцей, центр військово-музичного мистецтва, гуртожитки та житлові будинки для особового складу ВМС, а також їдальню, клуб і автомобільний парк.

Керівники будівельних організацій доповіли про технічні особливості реалізації комплексу робіт з реконструкції будівель, основна частина з яких була побудована наприкінці 40-их років минулого сторіччя. За їх словами, ремонтно-відновлювальні роботи проводяться з безумовним дотриманням державних будівельних норм з урахуванням специфіки військового об’єкта та відповідно до плану-графіка робіт.

Міністр оборони України Степан Полторак, звертаючись до представників підрядних будівельних організацій, зауважив, що у наступному році бюджетне фінансування будівництва об’єктів інфраструктури Збройних Сил України і, зокрема, ВМС ЗС України, буде істотно збільшено, практично на початку року будуть оголошені відповідні аукціони у системі PROZORRO, тож оборонне відомство запрошує до співпраці порядних та відповідальних підприємців України.

Глава оборонного відомства поставив завдання командуванню ВМС ЗС України щодо завершення всього комплексу робіт на цьому об’єкті, передислокації та заселення особового складу до кінця 2019 року.


Рівень тіньової економіки в Україні в І півріччі 2018 року зменшився на 3 відсоткові пункти

За розрахунками Мінекономрозвитку в І півріччі 2018 року рівень тіньової економіки склав 32% від офіційного ВВП, що на 3 відсоткових пункти менше порівняно з аналогічним періодом 2017 року. Про це йдеться у звіті, який підготував департамент економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку.

Детінізація української економіки стала можливою завдяки:

збереженню макроекономічної стабільності через реалізацію Урядом політики реформування у сфері державних фінансів, спрямованої, у тому числі, на зміцнення інвестиційної складової економічного зростання, а також дотримання НБУ обраної стратегії інфляційного таргетування, що забезпечує передбачуваність монетарної політики;

створенню сприятливих умов ведення бізнесу в Україні, свідченням чого є збереження високого рівня ділової активності бізнесу та покращення його очікувань;

збереженню тенденції до економічного зростання в умовах прискореного росту інвестування в економіку України вітчизняними компаніями, зростання споживчого попиту населення, в тому числі під впливом реформування у сфері оплати праці, та сприятливої зовнішньої кон’юнктури.

Водночас динаміка детінізації стримується нерозв’язаними проблемами, які негативно позначаються на розвитку економіки країни в цілому. Це, зокрема, збереження значних викликів забезпеченню стабільного функціонування фінансової системи країни і наявність непідконтрольних владі територій, утворених у ході військової агресії на території країни.

Більш детально про тенденції тіньової економіки, заходи із детінізації та поліпшення бізнес-клімату в Україні у звіті за посиланням.


У Секретаріаті Кабінету Міністрів відбулась координаційна нарада з питань запобігання корупції

У Секретаріаті Кабінету Міністрів відбулась координаційна нарада за участі уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції органів виконавчої влади. Під час наради було підбито підсумки роботи відповідних підрозділів (осіб) у 2018 році, обговорено проблемні питання, пов’язані з їх діяльністю, та шляхи підвищення ефективності роботи у цій сфері. Згідно із Законом України «Про запобігання корупції» в нашій державі визначено спеціально уповноважені суб’єкти у сфері протидії корупції: органи прокуратури, Національне антикорупційне бюро, Національне агентство з питань запобігання корупції та Національна поліція.

Водночас ще у 2009 році було запроваджено інститут уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції в органах виконавчої влади.

Саме тоді Урядом було вирішено утворити та забезпечити функціонування підрозділів з питань запобігання корупції у межах загальної чисельності працівників апаратів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій.

Наступним етапом у розвитку спеціалізованих підрозділів у сфері дотримання антикорупційного законодавства стала постанова Кабінету Міністрів України від 04 вересня 2013 р. № 706 «Питання запобігання та виявлення корупції», яка до цього часу залишається єдиним нормативно-правовим актом, який регулює їх діяльність.

Організація роботи уповноважених підрозділів, виконання ними більш як двадцяти завдань та функцій здійснюється відповідно до Типового положення про уповноважений підрозділ (особу) з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженого вищезгаданою постановою.

Як показує практика, утворення або визначення таких підрозділів в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування є цілком виправданим. Погодження призначення на посади та звільнення з посад керівників уповноважених підрозділів (уповноважених осіб), а також координація, затвердження планів роботи та методичне забезпечення діяльності таких підрозділів (осіб) здійснюється Секретаріатом Кабінету Міністрів України. Водночас уповноважені підрозділи можуть здійснювати свою продуктивну діяльність тільки за підтримки безпосередніх керівників та у тісній співпраці із спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції.

Цьому питанню приділяється увага і в постанові Кабінету Міністрів України «Про утворення міжвідомчої робочої групи з питань координації антикорупційної реформи». Зазначена робоча група – це тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів, і основними завданнями робочої групи є забезпечення узгоджених дій центральних і місцевих органів виконавчої влади з реалізації антикорупційної реформи та її комунікаційної підтримки, підвищення ефективності діяльності новоутворених антикорупційних інституцій та реалізації окремих антикорупційних проектів у центральних органах виконавчої влади та державних компаніях. Робоча група відповідно до покладених на неї завдань проводить аналіз ефективності заходів, що вживаються спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції та центральними органами виконавчої влади для запобігання і протидії корупції відповідно до вимог законодавства. Заходи, спрямовані на вдосконалення організації роботи із запобігання та виявлення корупції в органах виконавчої влади, забезпечення безумовного виконання Закону України «Про запобігання корупції» та інших законодавчих актів, тривають та у рамках компетенції перебувають на постійному контролі керівництва Секретаріату Кабінету Міністрів.


МОЗ України вдалось вдвічі збільшити фінансування дорослої онкології

МОЗ України прийняло рішення про додаткове фінансування програми державних закупівель ліків за напрямом “Доросла онкологія”. Таким чином, Україна закупить вдвічі більше ліків для дорослих хворих на рак завдяки високій ефективності державних закупівель у 2018 році.

Міністерство охорони здоров'я України оптимізувало підходи до більш точного збору потреби в ліках на місцях і провело аудит поставок та залишків лікарських засобів. Завдяки цим крокам міністерство змогло ефективно розподілити кошти між напрямами бюджетної програми задля максимального забезпечення потреби в ліках.

За рахунок оптимізації розподілу коштів вдалося спрямувати додаткові кошти на напрям “Доросла онкологія”, аби значно підвищити забезпеченість ліками онкохворих. До передбачених за цим напрямом на початку року 709 млн грн вдалося додати ще 910 млн грн, тобто збільшити фінансування більше ніж удвічі. Закупівлі на загальну суму близько 1,6 млрд грн дозволяють забезпечити 80% від потреби в препаратах, що наявні в державних закупівлях. Це означає, що у два рази більше пацієнтів отримають безоплатне лікування від раку. Напрям онкології - один із найбільш недофінансованих, оскільки наразі на обліку пацієнтів з онкозахворюваннями знаходиться майже мільйон українців. За даними Національного канцер-реєстру України, щороку реєструють 136 тисяч нових випадків захворювань.

МОЗ України планує повністю забезпечити потребу за такими напрямами як туберкульоз, антиретровірусна терапія, трансплантація, скринінг, деякі орфанні захворювання та інші. Крім того, міністерство зможе забезпечити 100 % потребу у кардіологічних стентах для пацієнтів з інфарктом міокарда, які потребують негайного стентування, та створити запас ліків для онкохворих дітей.

Поліпшення забезпечення ліками для дорослих онкохворих - це результат спільної роботи МОЗ України, Уряду та міжнародних організацій, що реалізували ефективні закупівлі.


ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” підбило підсумки за 2018 рік

За час своєї роботи система ProZorro.Продажі заробила для держави вже понад 12,2 млрд грн, з них 7,47 млрд грн у 2018 році. Про це заявив в.о. директора ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” Олексій Соболев в ході підсумкової конференції "ProZorro.Продажі: підсумки 2018 року. Банки, мала приватизація, надра, банкрутство і оренда землі".

Олексій Соболев докладно розповів про структуру доходів від продажів в системі. Так, із загальної суми за 2018 рік продаж активів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб склав 6,15 млрд грн, продаж майна державних підприємств - 760 млн грн, продаж об'єктів малої приватизації - 550 млн грн та оренда майна приносила організаторам по 10 млн грн на місяць.

“Попри те, що мала приватизація розпочалася лише 4 місяці тому, за цей час системі ProZorro.Продажі вдалося продемонструвати дуже переконливі показники за цим напрямом. Тому я певен, що і наступного року мала приватизація набиратиме популярності як на місцевому, так і на центральному рівні. Однак варто продовжувати тиск на міністерства та міста аби від них з’являлося у системі дедалі більше лотів і відтак вони переходили до приватних власників”, - зазначив Олексій Соболев.

Окрім того, в.о. директора ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” навів іншу актуальну статистику за 2018 рік. Кількість учасників які брали участь в аукціонах склала 6,5 тисяч, при цьому максимальна кількість учасників, що брали участь в одному аукціоні - 35. Середня кількість учасників в аукціонах - 2,21. Кількість успішних аукціонів, проведених у системі ProZorro.Продажі протягом 2018 року - 6,6 тисяч. “Збільшення мінімальної ціни за період 2018 року в середньому складало 21,32%, що є насправді високим показником”, - переконаний Олексій Соболев.

Зі свого боку Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов зазначив, що завдяки роботі команди ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” реформа державних продажів у 2018 році продемонструвала чималий прогрес. “В 2018 році ми запустили чимало нових напрямків роботи, і за багатьма із них ми вже бачимо більш ніж переконливі результати, а по деяким - лише очікуємо перших торгів. Мова йде про малу приватизацію, оренду землі, продаж прав на користування надрами (лоти по нафтогазоносним надрам вже у системі), комерційні торги, продаж майна “Укрборнпрому”, а потім ще й банкрутство, а від учора - вагони від Укрзалізниці”, - підкреслив Максим Нефьодов.

Операційний директор ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” Андрій Моловиловець розповів, що успіхи системи ProZorro.Продажі у визначенні ринкової вартості майна стали настільки цікавими й для комерційних компаній, що було прийнято рішення запустити ще й пілотний проект з комерційних торгів, що було успішно зроблено у грудні.

Крім того, цього року ProZorro.Продажі стали справжнім державним підприємством, додав Олексій Соболев. “Ми розширили штат і плануємо й надалі наймати найкращих фахівців. Серед важливих планів - у нас має з’явитися наглядова рада, членів якої обирають для нас найкращі рекрутери зі світовим ім’ям”, - наголосив він.

Серед очікувань на 2019 рік він назвав, передовсім, новий закон про оренду державного майна, в якому будуть прописані прозорі процедури оренди, адже це дасть можливість запустити напрямок оренди на повну потужність і отримати результати, співставні із малою приватизацією. Окрім того, очікується підписання нового Кодексу з питань банкрутства, а також затвердження Кабінетом Міністрів правил проведення електронних аукціонів з продажу майна банкрутів. ProZorro.Продажі вже має чималий досвід у продажі активів банків-банкрутів (продано більш ніж на 10 млрд грн за 2 роки), тому Мінекономрозвитку пропонує реалізовувати майно згідно нового закону саме через ProZorro.Продажі. “Ми очікуємо, що вже восени в системі з'являться перші аукціони з продажу майна банкрутів”, - зазначив Олексій Соболев.

Серед найбільш актуальних короткострокових планів - перший аукціон із продажу активів Концерну "Укроборонпром" та інші аукціони протягом року, повномасштабний старт оренди землі через ProZorro.Продажі (перші 10 земельних ділянок вже виставлені в системі), перший електронний аукціон з продажу дозволів на користування надрами (перші 10 лотів - дозволів на видобування нафти й газу вже заведені в систему).

Повна презентація річного звіту ProZorro.Продажі доступна за посиланням

http://bit.ly/2EBgoTv.


У Дніпрі відкрито перший в Україні офіс «Центр виконання рішень»

Заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко відкрила у Дніпрі перший в Україні офіс «Центр виконання рішень» в рамках експериментального проекту, який поширюється на Дніпропетровську, Луганську, Сумську, Одеську області та місто Київ. Ідея створення таких центрів відповідає основним положенням Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки в частині реформування інституту виконання рішень та затверджена відповідною постановою Кабінету Міністрів України.

«Сьогодні ми відкриваємо перший в нашій державі офіс європейського зразка, де українці зможуть у комфортних умовах без черг, без годинних очікувань отримати якісну та сервісну допомогу у сфері примусового виконання рішень. Це ще один крок, щоб зробити юстицію ближчою до людей. Щоб наша робота була ефективнішою, викликала лише позитивні емоції, адже наше завдання – розбудовувати сервісну державу, яка відповідає потребам громадян, у тому числі якщо йдеться про реалізацію державної функції з виконання рішень у примусовому порядку», - наголосила Світлана Глущенко.

Вона зауважила, що тут громадяни отримають можливість подавати документи про примусове виконання рішень та інші документи виконавчого провадження за принципом екстериторіальності в межах відповідної області, отримати відомості з автоматизованої системи виконавчого провадження, швидко та правильно оформити документи, отримати інформаційну допомогу та консультацію, оплатити заборгованість чи авансовий внесок через термінал, у тому числі банківською карткою тощо.

«Для нас важливо забезпечити кожному українцю доступ до сучасних та зручних сервісів. І ми активно працюємо в цьому напрямку. Завдяки децентралізації та запровадженню он-лайн послуг наші громадяни вже змогли оцінити нову якість сервісів у сфері реєстрації майна і бізнесу та у сфері реєстрації актів цивільного стану. Наше наступне завдання – забезпечити громадянам зручний сервіс у сфері примусового виконання судових рішень», - підкреслила Світлана Глущенко.

За її словами, офіс «Центр виконання рішень» у Дніпрі та офіси, які відкриються незабаром в інших областях, працюватимуть у форматі «єдиного вікна» та відкритого сучасного європейського простору. Завдяки оптимізації повноважень державних виконавців та спеціалістів державні виконавці матимуть більше часу для вчинення виконавчих дій, а «фронт-офіс» «Центру виконання рішень» забезпечуватиме надання громадянам усіх інших послуг.

«Ми сподіваємось, що такі центри користуватимуться попитом у громадян, які врешті відчують на собі реальну підтримку з боку держави», - зауважила Світлана Глущенко.

За словами директора департаменту державної виконавчої служби Олексія Воробйова, для відкриття «Центру виконання рішень» була проведена колосальна організаційна і нормативна робота, яка кардинально змінює підхід до організації роботи управлінь державної виконавчої служби, на які поширюється експеримент.

«Реалізація експериментального проекту у сфері примусового виконання рішень у чотирьох областях та місті Києві дасть можливість здійснити аналіз результатів його проведення, визначити доцільність внесення подальших змін до законодавства у сфері примусового виконання рішень та доцільність його запровадження по Україні в цілому», - зазначив Олексій Воробйов.


Майже 70 млн грн відшкодувало Держенергоефективності за «теплими кредитами» у грудні, - Сергій Савчук

Держенергоефективності виплачено чергову компенсацію у розмірі 69,2 млн грн за «теплими кредитами» у грудні, зокрема:

більше 67 млн грн – на енергоефективні заходи для ОСББ;

1,5 млн грн – на утеплення індивідуального житла;

240 тис. грн – на твердопаливні котли.

Всього у 2018 р. з держбюджету відшкодовано близько 418 млн гривень.

З початку дії програми у 2014 р. і по сьогодні загальна сума компенсацій склала більше 2,4 млрд гривень.

Окрім Уряду, співфінансування енергоефективних заходів надає місцева влада. Так, у 2018 р. додатково діє 169 місцевих програм здешевлення «теплих кредитів», запроваджених у співпраці з Держенергоефективності. Місцеві програми профінансовано на суму 155 млн гривень.

У 2018 р. майже 40 тис. позичальників вже отримали компенсації з місцевих бюджетів на суму 116 млн гривень.


Держпродспоживслужба закликає власників тварин об’єднати зусилля щодо подолання захворювання АЧС в Україні

У 2018 році чотири області стали вільними від АЧС

Держпродспоживслужба відзначає позитивну динаміку розповсюдження вірусу африканської чуми свиней (АЧС). Але при цьому з початку 2018 року на території України зафіксовано 142 випадки захворювання на АЧС. Захворювання реєструвалося серед домашніх свиней - 93 випадки, серед диких - 37 випадків. Крім того, було виявлено 12 інфікованих об’єктів.

У минулому році захворювання реєструвалося в усіх областях України, але в поточному році вільними від АЧС є 4 області: Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська та Харківська. Найбільш позитивна динаміка щодо зменшення кількості випадків спостерігається в Полтавській (8 випадків – 2018 р., 21 випадок – 2017 р.), Луганській (4 – 2018 р., 10 – 2017р.) та Вінницькій (2 – 2018 р., 8 – 2017р.) областях.

Порівняно з 2017 роком, у поточному році спостерігається зменшення кількості випадків захворювання в цілому на 13%.

Як невідповідальні власники тварин сприяють поширенню АЧС

Варто відзначити, що на загальному фоні позитивної динаміки щодо зменшення кількості випадків АЧС викликає занепокоєння збільшення кількості інфікованих об’єктів –трупів тварин, виявлених на сміттєзвалищах та в лісосмугах.

У поточному році виявлено 12 випадків виявлення поблизу населених пунктів трупів домашніх тварин, заражених АЧС.

При цьому власників тварин встановлено не було, а вказані дії ставлять під загрозу епізоотичну ситуацію в державі та є порушенням ветеринарного законодавства.

Звертаємо увагу, що 12 грудня поточного року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, відповідно до якої відшкодування майнової шкоди (збитків), завданих фізичним особам за вилучених тварин внаслідок запровадження карантину буде здійснюватися не лише за рахунок коштів резервного фонду районного та обласного бюджету, але й державного. Тому наполегливо рекомендуємо власникам свиней при виявленні їх захворювання чи загибелі інформувати про дані випадки найближчий підрозділ Держпродспоживслужби.

110 населених пунктів стали благополучними по АЧС

Як і в минулому році, найбільше випадків захворювання відзначено впродовж червня-вересня (67 випадків).

У результаті проведених заходів станом на 12.12.2018 в Україні оздоровлено 110 неблагополучних по АЧС пунктів. Карантин продовжує діяти у 32 неблагополучних пунктах по АЧС в Одеській (7), Київській (6), Донецькій (5), Херсонській (4), Миколаївській (3), Закарпатській (2), Чернівецькій (1), Тернопільській (1), Сумській (1), Житомирській (1) та Луганській (1) областях.

В черговий раз зазначаємо, що до АЧС сприйнятливі лише домашні та дикі свині. Ні людина, ні інші тварини на АЧС не хворіють, проте можуть бути фактором передачі збудника цієї хвороби. Необхідно звернути увагу на те, що в світі немає специфічних засобів захисту (вакцини) від цього захворювання. Єдиним способом боротьби з АЧС є недопущення інфекції та знищення збудника.

Крім того, враховуючи, що основним резервуаром вірусу АЧС є дика фауна – актуальним є питанням недопущення браконьєрства та дотримання заходів біобезпеки при полюванні. Наслідком недотримання вказаних вимог найімовірніше буде захворювання.

У зв’язку з цим звертаємося до усіх власників тварин, діяльність яких пов’язана з утриманням свиней, виробництвом та обігом продукції свинарства, з вимогою до безумовного дотримання ветеринарно-санітарних вимог, особливо:

- «закритого» режиму роботи господарства;

- карантину тварин, контроль за переміщенням і комплектуванням стада;

- контролю кормів;

- недопущення згодовування харчових відходів, термічно необробленого зерна, використання підстилкового матеріалу, який навіть лише теоретично міг мати контакт із дикими свинями тощо.

Звертаємо особливу увагу всіх власників тварин на те, що про кожний випадок виявлення підозри на захворювання у тварин (відмова від корму, невластива поведінка, скупчення тварин в одному місці, підвищення температури тіла, поява на тілі крововиливів, тощо), необхідно терміново повідомляти територіальні органи Держпродспоживслужби на місцях.

Здоров’я та благополуччя Ваших тварин залежить від Вас та Ваших дій.

Лише поєднавши спільні зусилля органів виконавчої влади та власників тварин – можна розраховувати на успішне подолання захворювання АЧС в Україні.


Кожен будинок – це маленький конкурентний ринок, – Геннадій Зубко

Українцям необхідно навчитися управляти своєю власністю, обліковувати будь-яку енергію, яка заходить у будинок, контролювати її якість. А ще необхідно створити конкуренцію, бо кожен будинок – це насправді маленький ринок. Про це у прямому ефірі «Радіо НВ» розповів Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Будинок – це споживач, який використовує значну частину ресурсів, енергії, тепла, послуг на вивезення побутового сміття, інших комунальних послуг, таких як прибирання, благоустрій. Це величезна кількість коштів, які щодня витрачаються нашими споживачами, котрі, на жаль, ще досі не вміють захищати своє право на послуги. Тож необхідно починати з управління своїм власним будинком. З об’єднання для забезпечення цієї можливості», – наголосив Геннадій Зубко.

Урядовець розповів, що ОСББ – це одна з форм якісного управління будинком, коли люди збираються і створюють юридичну структуру. Іншою формою є, коли співвласники оголошують конкурс і наймають управителя, який представляє їхні інтереси.


Геннадій Зубко пояснив новий механізм перепланування квартир

В Україні дозволили перепланування квартир, але без втручання в огороджувальні та несучі конструкції, а також інженерні мережі постачання. І це не означає, що не буде контролю за такими роботами. Управитель, управляюча компанія або житлово-експлуатаційні контори мають контролювати дотримання вимог під час перепланування.

Про це у прямому ефірі «Радіо НВ» розповів Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Технічний паспорт будинків знаходиться або в ЖЕКу, або в управителя. Люди, у яких викликатимуть занепокоєння такі роботи у сусідів, мають звертатися до вищеперерахованих структур. Нашим Міністерством розроблений типовий договір між мешканцями та управителем, в якому будуть прописані всі питання щодо взаємодії і відповідальності між двома суб’єктами», – зазначив Геннадій Зубко.

Він пояснив, що технічний паспорт визначає не тільки несучі конструкції будівлі, а й інженерні мережі, які обслуговують всі квартири. При вертикальній розводці - це стояки водопостачання і водовідведення, тепло і газозабезпечення.

«До речі, після нещодавнього випадку у Фастові ми підготували зміни до державних будівельних норм, в яких прописана заборона на використання газових котлів в багатоповерхових житлових будинках вище 3 поверхів. Наразі у Фастові триває розслідування, завершуються експертизи, працює комісія з обстеження, яка зробить висновок щодо можливості подальшої експлуатації цього будинку. Але остаточно встановлено, що причиною руйнації став вибух газу», – зазначив Геннадій Зубко.

За словами Віце-прем’єр-міністра, зміни стосуватимуться в першу чергу нового будівництва. «Сьогодні, коли в експлуатацію здається 9-поверховий будинок, у якому є можливість встановити у кожній квартирі індивідуальний газовий котел, можна порадіти за таких мешканців, які матимуть автономне опалення. Але це також пов’язано з використанням надзвичайно небезпечних газових приладів, які можуть спричинити вибух. Тому ми маємо рухатися до європейських стандартів, де для приготування їжі, підігріву води використовується електрика, а для опалення – домова котельня або централізована мережа. Це надійно, безпечно, більш цивілізовано і дешевше, ніж гріти кожну квартиру 30-кіловатним газовим котлом», – підкреслив Геннадій Зубко.

У європейських країнах вже давно прийняте рішення щодо заборони використання газу в житлових приміщеннях незалежно від поверхів і типів будівель. Там для побутових та господарських послуг газ не використовується.


Степан Полторак: Співпраця оборонних відомств України та Великої Британії є конструктивною та має величезне значення

Перспективи співпраці оборонних відомств України та Великої Британії за різними напрямками є надзвичайно конструктивними та мають величезне значення для України. На цьому, сьогодні, 21 грудня, в Одесі, під час зустрічі Державним секретарем Великої Британії паном Гевіном Вільямсоном, наголосив Міністр оборони України Степан Полторак.

Глава вітчизняного оборонного відомства повідомив, що рішення, які були прийняті під час зустрічі у Лондоні, вже почали імплементуватися в життя.

«Яскравим прикладом цього – є прибуття з дружнім візитом до Одеси 19 грудня корабля Королівських Військово-Морських Сил Великої Британії «ЕCHO». Однак ситуація, в тому числі безпекова, яку ми розглядали в Лондоні, буквально через 10 днів після мого повернення значно помінялася в Україні. І сьогодні, ми розцінюємо безпеку та безпекову ситуацію в Україні як найвищий рівень загрози з боку Російської Федерації», – сказав Міністр оборони України.

Звертаючись до Державного секретаря Великої Британії Степан Полторак підкреслив, що «дуже важливо, що ви, як людина, яка відповідає за безпеку та оборону Великої Британії, у важкий час знаходитесь разом з нами, разом з Україною і допомагаєте нам в нашому прагненні захистити наш державний кордон і нашу територіальну цілісність».

«Ми повинні бути разом з Україною, зробити все можливе, щоб підтримати її», – підкреслив Державний секретар Великої Британії пан Гевін Вільямсон

При цьому він зазначив, що важливо аби кожна країна, не тільки Велика Британія, а й кожна західна країна, а також інші країни світу, повинні стояти пліч-о-пліч з Україною у важкі часи. «Ми повинні зробити абсолютно чітким і зрозумілим для Кремля, що те що вони роблять, є абсолютно неприйнятним, і ці дії не залишаться без відповіді», – наголосив Державний секретар Великої Британії.


Глави оборонних відомств України та Великої Британії зустрілися з родинами полонених військових моряків

Сьогодні, 21 грудня, в Одесі, Міністр оборони України Степан Полторак та Державний секретар з питань оборони Великої Британії пан Гевін Вільямсон зустрілися з родинами українських військовослужбовців, незаконно затриманих Російською Федерацією в Керченській протоці.

«Я хотів би висловити вдячність родинам моряків за мужність та стійкість ваших рідних. Немає сумніву, що ми повернемо моряків додому, але процес відбується дуже складно», – наголосив Степан Полторак.

За словами пана Гевіна Вільямсона, кожна країна розуміє та не залишається байдужою до того, що відбувається.

«У Великій Британії, навіть у моїй родині, ми постійно обговорюємо ситуацію, яка склалася. Важливо, щоб перемогла справедливість. Я тут, щоб ми могли обговорити, що ми можемо зробити разом», – підкреслив Державний секретар з питань оборони Великої Британії та наголосив на необхідності забезпечення доступу міжнародних організацій до моряків, так як їх захоплення відбулось із порушенням усіх міжнародних норм.

Під час зустрічі керівники оборонних відомств обох держав обговорили з родинами проблемні питання.